{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432583

مصرف انرژی در آمریکا به پایین‌ترین حد طی ۱۶ سال گذشته رسیده است. میزان مصرف انرژی در آمریکا نشان دهنده نحوه عملکرد اقتصاد است. میزان مصرف برق ارتباط نزدیکی با میزان رشد یا رکود اقتصاد دارد.

 به گزارش اویل پرایس،  در حالیکه ویروس کرونا یک تراژدی عظیم برای دنیا بوده و جان حدود 150 هزار نفر را سراسر جهان گرفته و خسارت های مالی بسیاری به جای گذاشته ولی تعطیل شدن اقتصاد جهان مزایایی هم داشته است. در چین، تعداد افرادی که جان آنها به خاطر کاهش فوق‌العاده آلودگی هوا نجات یافته بیشتر از تعداد کشته شدگان ویروس کرونا است. لس آنجلس از یک شهر دودآلود به یکی از پاک ترین مراکز شهری دنیا تبدیل شده است. در نیویورک تصادفات جاده ای 40 درصد کاهش یافته چون مردم در خیابان‌ها حضور ندارند. در ونیز، آب کانال ها تمیز و شفاف شده و زندگی دریایی به این آبراههای تمیز بازگشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  همه این ها برای محیط زیست عالی هستند ولی به درد اقتصاد نمی خورند. مصرف انرژی در آمریکا به پایین‌ترین حد طی 16 سال گذشته رسیده است که دلیل آن تعطیلی اداره‌ها، رستوران‌ها و تاسیسات صنعتی است. میزان مصرف انرژی در آمریکا نشان دهنده نحوه عملکرد اقتصاد است. میزان مصرف برق  ارتباط نزدیکی با میزان رشد یا رکود اقتصاد دارد.

 طبق تخمین های نیویورک‌تایمز، مصرف برق در آمریکا از ماه فوریه 8 درصد کاهش یافته که یک سقوط وحشتناک است. طی بحران مالی 2008، مصرف انرژی هیچگاه تا این میزان کم نشده بود. مطالعات موسسه ادیسون الکتریک نشان می دهد تقاضای برق آمریکا 5.7 درصد در مقایسه با همین هفته در 2019 کاهش یافته است که آهسته ترین سرعت مصرف انرژی از 2004 است. این موسسه گزارش داد تولید برق در طی هفته منتهی به چهارم آوریل تا 64896 مگاوات در ساعت پایین آمده که 5.7 درصد کمتر از همین هفته در 2019 و کمترین میزان تولید برق طی یک هفته از آوریل 2004 است.

 مجمع جهانی اقتصاد در این هفته گزارش داد تاجران انرژی اشاره کرده‌اند مصرف برق در هفته گذشته به خاطر آب و هوای معتدل و کاهش مصرف وسایل گرمایشی در سراسر آمریکا پایین آمده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی می‌کند تعطیلی اقتصادی و دستور به خانه ماندن مردم مصرف برق و گاز طبیعی را در ماههای آینده کاهش دهد.

 کند شدن مصرف انرژی بدون شک پیامدهای خوبی برای محیط زیست خواهد داشت ولی خبر وحشتناکی برای صنعت انرژی جهان است که طی همه‌گیری ویروس کرونا ضربه سختی خورده است. در شرایطی که کشورهای تولید کننده نفت در سراسر جهان سعی می کنند قیمت نفت را افزایش دهند و جلوی عرضه اضافی به بازار را بگیرند، خبر پایین ماندن طولانی مدت تقاضای انرژی، ضربه سختی به سرمایه‌گذاران خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری