کد خبر 428990

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تمدید تعرفه زمستانی گازبها تا اواسط بهار/ پیشنهاد وزارت نفت به تصویب هیأت وزیران رسید

به پیشنهاد وزارت نفت و البته تصویب هیأت وزیران، گازبهای مشترکان خانگی همه استان ها تا ۱۵ اردیبهشت بر مبنای فصل سرد محاسبه می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، طبق مصوبه هیات وزیران در اسفند ماه سال گذشته، بهای گاز مصرفی در همه نقاط کشور تا ١۵ اردیبهشت ماه، همچون تعرفه فصل سرد محاسبه می شود.

طبق این مصوبه به‌منظور تعیین الگوی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی، با پیشنهاد وزارت نفت و شرکت ملی گاز و تصویب هیئت دولت، گازبهای مشترکان خانگی همه اقلیم‌ها تا ۱۵ اردیبهشت بر مبنای فصل سرد محاسبه می‌شود.

در این خصوص رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، قانون مصوب هیئت وزیران را این‌گونه تشریح کرد: هیئت وزیران در نشست ۲۸ اسفندماه پارسال به پیشنهاد شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت، تصویب کرد که با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا، دوره‌های سرد مناطق آب و هوایی کشور، موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۷۵۶۲۷/ ۳۶۹۱۱ مورخ ۲۸ اسفند ۱۳۸۵ و اصلاحات بعدی آن، تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ تمدید می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به رفاه حال مشترکان خانگی گاز و برابر درخواست به عمل آمده از هیئت دولت مبنی بر موافقت با تمدید دوره سرد تا نیمه اردیبهشت ماه سال جاری، گازبهای مشترکان خانگی تا تاریخ ذکر شده بر مبنای فصل سرد محاسبه خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر