کد خبر 428596

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

مراقب سهمیه ۳۶۰لیتر بنزین باشید/ تغییر سقف ذخیره کارت‌های سوخت نیاز به مصوبه هیات دولت دارد

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: کارت‌های سوخت قابلیت ذخیره ۳۶۰ لیتر بنزین را دارند که با این حساب اگر فردی از ابتدای زمان سهمیه‌بندی از سهمیه‌اش استفاده نکرده باشد، سهمیه اردیبهشت‌ماه به آن فرد تعلق نمی‌گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شهرام رضایی با بیان این‌که سقف تعریف شده برای کارتهای سوخت ۳۶۰ لیتر است، اظهار کرد: به طور مثال اگر شخصی از زمان شروع طرح سهمیه‌بندی بنزین تاکنون تنها ۱۰ لیتر از سهمیه خود را استفاده کرده باشد، در اردیبهشت ماه فقط ۱۰ لیتر برای آن فرد شارژ میشود و ۵۰ لیتر باقی سوخت خواهد شد.

وی با تاکید بر این‌که تاکنون برای کارت سوخت چنین سیستم و مکانیزمی تعریف شده است، تصریح کرد: اگر قرار باشد تغییری حاصل و این ۳۶۰ لیتر به ۴۲۰ لیتر افزایش یابد و سهمیه اردیبهشت ماه نیز در آن ذخیره شود، به مصوبه هیات دولت نیاز است.

به گفته مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، شرکت ملی پخش تنها مجری است و قاعدتا در این دو هفته درباره این مساله بحث خواهد شد و منفی یا مثبت بودن این مساله را اطلاعرسانی خواهیم کرد اما تاکنون تصمیم جدیدی در این باره اتخاذ نشده است.

از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد. بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای ( ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    مسیولین از سویی می خواهند مردم در خانه بمانند و با ماشین های خود دور دور نکنند از سوی دیگر مردم را تهدید می کنند که سهمیه بنزین را اگر مصرف نکنید می سوزد به جای این که بگویند در خانه بمانید اگر بنزین خود را مصرف نکنید برای تان ذخیره می شود! ای خدا! ای خدا! از دست این مسئولین احمق!

  • ناشناس
    ۰ ۰

    چه آدم های احمقی هستند برخی از این مسئولین! از سویی می خواهند مردم در خانه بمانند و با ماشین های خود دور دور نکنند از سوی دیگر مردم را تهدید می کنند که سهمیه بنزین را اگر مصرف نکنید می سوزد به جای این که بگویند در خانه بمانید اگر بنزین خود را مصرف نکنید برای تان ذخیره می شود! ای خدا! ای خدا! از دست این مسئولین احمق!