{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425154

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

باتوجه به پیش‌بینی های هواشناسی در چند روز آینده احتمال بروز سیلاب در فروردین سال آینده در برخی استان ها افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین، روز جاری هواشناسی اطلاعیه‌های در خصوص شروع موج جدید بارندگی در کشور صادر کرد. مطابق با این گزارش بارش شدید باران، گاهی همراه با رعدوبرق و در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف از روز چهارشنبه در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال خوزستان، قزوین، مرکزی، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، ارتفاعات استان‌های تهران و البرز را شاهد خواهیم بود.

از این رو احتمال سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر شهری و اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد، احتمال وقوع صاعقه نیز در این مناطق بالاست،

گفتنی است سازمان هواشناسی با توصیه نسبت به مدیریت سدها، اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی، فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتیاط در تردد جاده‌ای و اجتناب از سفرهای غیرضروری تاکید کرده است.

همچنین رضا اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از آمادگی این سازمان برای بارش‌های سیل آسا در چند استان و جلوگیری از خسارت‌های احتمالی به راه‌ها و پل‌ها خبر داده است. به گفته وی، حدود 8500 دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک راهداری در سراسر کشور به همراه 12000 راهداری در آماده باش 24 ساعته قرار دارند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری