کد خبر 421988

کمبود گاز نیروگاه‌ها نیز تا حدودی برطرف شده است.

مدیر عامل شرکت تولید برق حرارتی گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی برای تامین برق در کشور وجود ندارد و کمبود گاز نیروگاه‌ها نیز تا حد زیادی برطرف شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن طرزطلب ، با بیان اینکه اکنون نیروگاه‌ها آماده نیاز برق کشور هستند، اظهار کرد: با تمهیداتی که صورت گرفته و گرم شدن نسبی هوا وضعیت تحویل گاز به نیروگاه‌ها بهبود یافته است؛ به گونه‌ای که اکنون میزان استفاده مازوت در نیروگاه‌ها فقط حدود ۱۰ درصد شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا موضوعات مربوط به تعمیر و نگهداری نیروگاه‌ها مطابق برنامه پیش می رود، گفت: به دلیل نیاز کشور برای تامین برق مدتی مجبور شدیم برنامه‌های تعمیرات نیروگاه‌ها را به بعد موکول کنیم اما با برنامه‌ریزی‌های جدیدی که صورت گرفت نهایتا تا پایان اردیبهشت ماه تعمیرات را تکمیل خواهیم کرد.

طرزطلب با تاکید بر اینکه در تابستان نیز مشکلی برای تامین برق کشور نخواهیم داشت، تصریح کرد: تمام تدابیر و برنامه‌ریزی‌ها برای تامین برق زمان پیک در نظر گرفته شده و پیش‌بینی می‌شود که تابستان را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده پشت سر بگذاریم.

مدیر عامل شرکت تولید برق حرارتی از وارد مدار شدن ۶۲۷ مگاوات واحد جدید خبر داد و افزود: هفته آینده این واحدها در استان‌های بوشهر، تهران و هرمزگان وارد مدار خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر