کد خبر 409953

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

قرار بود گازی قطع نشود/ تولید ۶پتروشیمی کشور متوقف شد

درحالی قطعی گاز در زمستان به شرکت‌های پتروشیمی رسیده است چندی پیش مسئولان شرکت گاز خبر از عدم قطع گاز در زمستان امسال داده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین‌؛ طبق روال زمستان‌های سال گذشته با کاهش دما، شرکت ملی گاز به منظور تامین نیاز مشترکین خانگی اقدام به قطع گاز صنایع نموده است. این در حالی است که پیش‌تر وزارت نفت با توسعه و افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی از افزایش تولید و عدم قطع گاز خبر داده بود.

 همچنین امروز تربتی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در مصاحبه با رسانه ها از عدم قطعی گاز در زمستان امسال خبر داد اما بررسی صورت گرفته از صنایع مختلف تولیدی کشور (نیروگاه ها ، صنایع سیمان و پتروشیمی و...) نشان از قطع گاز و یا استفاده از سوخت مایع در نیروگاه‌ها حکایت دارد. 

چند روز پیش خبر توقف تولید ناشی از قطع گاز در پتروشیمی خراسان و پردیس منتشر شد. پس از آن نیز تولید در بزرگترین واحد متانول سازی کشور یعنی پتروشیمی زاگرس هم متوقف شد. در ادامه منابع خبری از کاهش خوراک گاز مرجان و توقف تولید در پتروشیمی شیراز هم خبر می دهند.

در میان واحد‌های تامین یوتیلیتی برای سایر پتروشیمی ها، شرکت مبین انرژی خلیج فارس هم محدودیت و کاهش خوراک گاز خود را اعلام کرد.

گفتنی است دلایل قطعی خوراک ٦ پتروشیمی، کارخانجات سیمان و تعدادی از نیروگاه‌های کشور ورود موج شدید سرما به کشور و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی عنوان شده و از مردم برای صرفه‌جویی دعوت شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر