{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 405109

چین نخستین دور از سهمیه‌های واردات نفت خام برای شرکت‌های خصوصی در سال ۲۰۲۰ را صادر کرد که به پالایشگاه‌های غیردولتی اجازه می دهد ۱۰۳.۸۳ میلیون تن نفت خام وارد کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این آمار از سوی شرکت مشاوره انرژی SIA Energy و شانگهای سکیوریتیز نیوز منتشر شد و هشت درصد رشد نسبت به نخستین سهمیه واردات به میزان ۹۶.۲۵ میلیون تن برای سال ۲۰۱۹ را نشان داد.

عمده این افزایش برای پروژه های عظیمی اختصاص پیدا خواهد کرد که فعالیتشان را چند سال پیش آغاز کردند.

بر اساس گزارش رویترز، این سهمیه ها مطابق با انتظارات بوده است. وزارت بازرگانی چین در نوامبر اعلام کرده بود که سهمیه واردات نفت غیردولتی برای کل سال ۲۰۲۰ به میزان ۲۰۲ میلیون تن و مشابه سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

با وجود نوسان حاشیه سود پالایش در ماه‌های اخیر و اشباع فرآورده‌های نفتی، به لطف شرکت هنگلی پتروکمیکال که پالایشگاه جدیدی را اوایل امسال راه انداری کرد و ظرفیتش را تا پایان ماه مه به ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داد، تقاضا برای نفت خام در چین همچنان رو به رشد است.

همچنین  پالایشگاه ژیجیانگ پتروکمیکال به ظرفیت ۴۰۰ هزار بشکه در روز فعالیتش را آغاز کرد و تقاضا برای نفت را بالا برد. به علاوه سایر پالایشگاه‌های مستقل هم به دلیل ثابت ماندن حاشیه سود پالایش در اواخر تابستان، نرخ فرآوری نفت را نسبتا بالا نگه داشتند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری