کد خبر 390785

ائتلاف اوپک و متحدانش ضعف تولید آمریکا را در اجلاس دسامبر در نظر می‌گیرند

وزارت نفت روسیه اعلام کرد اوپک و تولید کنندگان نفت متحد آن کند شدن رشد تولید نفت آمریکا را در اجلاس ماه دسامبر در نظر می‌گیرند.

به گزارش رویترز، وزارت نفت روسیه اعلام کرد اوپک و تولید کنندگان نفت متحد آن کند شدن رشد تولید نفت آمریکا را در اجلاس ماه دسامبر در نظر می‌گیرند. قرار است در این اجلاس در مورد توافق تولید نفت مذاکره شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پاول سوروکین، معاون وزیر انرژی روسیه گفت هنوز برای صحبت در مورد کاهش بیشتر تولید زود است.

 سازمان کشورهای تولید کننده نفت، روسیه و سایر تولید کنندگان در ائتلافی موسوم به اوپک+ از اول ژانویه 2019 طی قراردادی تولید نفت را 1.2 میلیون بشکه در روز پایین آورده‌اند تا از بازار حمایت کنند.

 سوروکین گفت:« ائتلاف اوپک+  نشان داد که کارآمد است ولی کارآمدی آن نامحدود نیست».

وی گفت:« اگر به آمریکا نگاه کنید، متوجه کند شدن رشد تولید نفت آن طی سه تا چهار ماه گذشته می شوید».

رونق تولید نفت شیل که به خاطر افزایش تولید در تگزاس و داکوتای شمالی به وجود آمد، آمریکا را تبدیل به بزرگترین تولید کننده نفت جهان کرد و آن را بالاتر از عربستان و روسیه قرارداد.

ولی سرعت این رشد در سال جاری کند شده چون شرکتهای انرژی آمریکا تعداد چاه های نفت خود را کاهش داده اند. این شرکتها سعی می‌کنند با طرح های جدید هزینه های حفاری در سال جاری را پایین بیاورند.

آمریکا عضو قرارداد جهانی کاهش تولید نفت نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر