کد خبر 364963

دبیر کل اوپک ؛

فعالان محیط زیست بزرگترین تهدید برای اوپک هستند

دبیر کل اوپک عقیده دارد فعالان محیط زیست و ادعاهای غیرعلمی آنها شاید بزرگترین تهدید برای صنعت نفت باشند.

به گزارش گریست، محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک عقیده دارد فعالان محیط زیست و ادعاهای غیرعلمی آنها شاید بزرگترین تهدید برای صنعت نفت باشند. اوپک 14 کشور و 80 درصد ذخایر نفتی جهان را در بر می گیرد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بارکیندو حق دارد که طرفداران محیط زیست به تدریج قلب و ذهن مردم را تسخیر می کنند .تحقیقات نشان می‌دهد 57 درصد از آمریکایی ها حالا شرکت های سوخت فسیلی را تا حدی مقصر تغییرات جوی می دانند‌. در این بین، حمایت از سیاست هایی که در تضاد با شرکت های سوخت فسیلی هستند مثل زیرساختهای انرژی تجدیدپذیر، رو به افزایش است چون پشتیبانی از توسعه تاسیسات سوخت فسیلی و حفاری دریایی کاهش می یابد .

در مورد اطلاعات غیر علمی فعالین محیط زیست که بارکیندو به آن اشاره کرد، مطمئن نیستیم. شاید جمله خاصی در ذهن او بوده ولی علم بدون تردید از نیاز به یک تغییر فوری پشتیبانی می کند. تولید گازهای گلخانه‌ای در سراسر جهان باید تا 2050 کاهش یابد تا جلوی 1.5 درجه سانتیگراد گرم شدن زمین گرفته شود و برای انجام این کار به سوخت‌های فسیلی کمتری نیاز داریم .

فقط افکار عمومی نیست که در مقابل صنعت سوخت فسیلی قرار گرفته، شرکت‌های بیمه و سرمایه گذاران هم به تدریج ترجیح می‌دهند پول خود را جای دیگری بگذارند. ولی این تقصیر معترضان خیابانی محیط زیست نیست . به این دلیل است که علم و عقل سلیم نشان می‌دهند سوخت های فسیلی سرمایه‌گذاری بدی هستند ،مخصوصاً در بلندمدت. ارقام جدید تخمین می زنند تغییرات جوی می‌تواند برای اقتصاد جهان تا 2100 ، 69 تریلیون دلار هزینه داشته باشد .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر