کد خبر 361794

با موافقت نمایندگان صورت گرفت:

تصویب کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های گازی و نفتی

نمایندگان مجلس با کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی موافقت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 2 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی  طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی با کلیات آن با136 رأی موافق، 32 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 202 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی در توضیح طرح مذکور گفت: احداث پالایشگاه پاسخ هوشمندانه ایران به تحریم های نفتی، رونق تولید، اشتغالزایی و موضوع ارزش افزوده نفت است ، از 650 پالایشگاه موجود در دنیا تنها 40 پالایشگاه بر مبنای نفت ایران طراحی شده که زمان تحریم نفتی خرید نفت از ایران را کاهش می دهند، بنابراین راهکار اصولی ضدتحریمی برای مقاوم سازی احداث پتروپالایشگاه به اندازه نفت خام و میعانات گازی و تبدیل آن به فرآورده ها و صادرات بیش از 50 نوع محصول است که به علت تنوع برای مشتریان قابل تحریم نیست.

وی افزود: یک پتروپالایشگاه طی 4 سال ساخته می شود و امیدواریم این طرح کمک کند پتروپالایشگاه ها با استفاده از سرمایه های مردمی به مدت یک سال با استفاده از تسهیلات و تنفس خوراک ساخته شوند. هزینه این خوراک نیز به صورت اقساط 12 ساله با نرخ 4 درصد و برگشت سرمایه است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری