کد خبر 349633

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بوی بنزین ۲۵۰۰تومانی می‌آید/ شمارش معکوس برای اعلام نرخ جدید سوخت

در حالی روز گذشته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر از عدم تصمیم گیری در خصوص افزایش قیمت بنزین در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا داد که جدیدترین اخبار تایید نشده حاکی از تغییر نرخ بنزین به رقم ۲۵۰۰ تومان در آینده نزدیک می‌دهد.

 اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ با قوت گرفتن احتمال افزایش قیمت بنزین، بازار گمانه زنی‌ها نیز در این خصوص داغ تر شده است.

در جدیدترین اخبار شنیده شده، قیمت 2500 تومان با سهمیه 60 لیتر در ماه گمانه زنی ویژه در خصوص تصمیم دولتمردان است. اما برخی نیز هنوز بر قیمت احتمالی 1500 تومان با سهمیه 40 لیتر در ماه پافشاری می کنند.

این در حالی است که نمایندگان مجلس، نظر دیگری داشته و افزایش قیمت بدون گذر از صحن بهارستان را غیرمحتمل می دانند.  در این خصوص علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز اخیرا اظهار کرده بود: مجلس در سال 98 تصمیمی در خصوص افزایش قیمت بنزین یا سهمیه بندی آن اتخاذ نکرده است. تنها یک بحثی مطرح شد که برای جبران خسارات ناشی از سیل، مجلس 200 تومان نرخ بنزین یا گازوئیل افزایش دهد و مانع برداشت منابعی از صندوق توسعه ملی شود که به نتیجه ای نرسید. بنابراین آنچه در مجلس می گذرد مخالفت با سهیمه بندی و افزایش نرخ بنزین در سال 98 است.

از سویی دیگر محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به جلسه دیروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا، گفت: در جلسه روز گذشته در مورد قیمت بنزین بحث و گفتگویی نشد. وی افزود: فعلاً در مورد سناریوهای سهمیه بندی بنزین صحبتی نمی‌کنم زیرا به التهابات در بازار دامن می‌زند.

اما به نظر می رسد عزم دولت در افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین جدی بوده و تصمیمات نهایی نیز در چند ساعت آینده اعلام شود. در هرصورت اخبار تایید نشده حاکی از آن است که قیمت نهایی بنزین تا فردا مشخص خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  بوی خون میاید اتش بازی

  • ناشناس
   ۹ ۰

   نه بوی تورم 150 درصدی بنزینی به اضافه تورم 60 درصد تورم 98 میاد.

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  بازار رانت و سهمیه بگیرهای متعدد و خرید کارت بنزین مجددا راه اندازی میشود مبارک سهمیه بگیرها
  واما تورم ناشی از ان روی دوش ملت مبارک ملت

 • ناشناس
  ۸ ۰

  نو این هیری ویری

 • حسن
  ۰ ۰

  الهی خیر نبینید

 • کاربر
  ۴ ۰

  مسئولین در خواب غفلتند مردم در صبوری

 • تحلیلگر بازار
  ۸ ۰

  به ازای هر ۱۰ درصد افزایش قیمت بنزین سایر اقلام تا ۳۰ درصد افزایش قیمت پیدا خواهند کرد ، پس بسیار کار اشتباهی خواهد بود و حتی ممکن است تبدیل به تنش و شورش گردد

 • ناشناس
  ۸ ۰

  دماغمون به این بوها عادت کرده

 • رسول
  ۱۸ ۰

  فقط بوی گل و سوسن و یاسمن اید !.......