کد خبر 333894

۱۶هزار میلیارد تومان از محل فروش گاز طبیعی به حساب خزانه واریز نشده است

۹نماینده مجلس در نامه‌ای به رییس جمهوری این ادعا را مطرح کردند که ۱۶هزار میلیارد تومان از محل فروش گاز طبیعی به حساب خزانه واریز نشده است ، آنها خواستار رسیدگی جدی به این موضوع و بازگرداندن اموال به بیت المال شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز نسخه ای از نامه این 9 نماینده را در حاشیه جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس در اختیار خبرنگاران قرار داد.
در این نامه خطاب به رییس جمهوری آمده است: گزارش تفریغ بودجه سال 96 که توسط رییس دیوان محاسبات در صحن مجلس در چهارم بهمن ماه 97 قرائت شد، اذعان می دارد مبلغ 16 هزار میلیارد تومان از محل فروش داخلی گاز طبیعی به حساب خزانه واریز نشده و نیز مبلغ یک میلیارد و 177 میلیون دلار منابع حاصل از فروش نفت و گاز به حساب صندوق توسعه ملی واریز نشده است.
آنان در این نامه خواستار رسیدگی رییس جمهوری شدند و افزودند: هر چند پرونده این تخلف در دیوان محاسبات علیه رییس سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده و یک نسخه از آن جهت رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع شده است، با این حال ضروری است جنابعالی در عمل به سوگندی که یاد کرده اید برای پاسداری از منافع ملت ایران نسبت به رسیدگی جدی و بازگرداندن اموال ملت به بیت المال اقدام کنید.
احمد سالک نماینده اصفهان، احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز، محمد دهقان نماینده طرقبه، محمود صادقی نماینده تهران، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان، محمد حسینی نماینده تفرش، محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز، اسدالله عباسی نماینده املش و علیرضا سلیمی نماینده محلات این نامه را امضا کرده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر