کد خبر 311763

دردسر کاردر برای وزیر نفت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از سنوات یک میلیارد تومانی وزارت نفت به علی کاردر خبر داد و گفت: این مدیر بازنشسته با اشتغال بکار مجدد در وزارت نفت ماهانه ۳۷ میلیون تومان حقوق می گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از الف، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدادی مدیران بازنشسته و محکوم به انفصال خدمت همچنان در وزارت نفت مشغول بکار هستند، گفت: آقای علی کاردر یکی از آنهاست که علیرغم اینکه بازنشسته شده و یک میلیارد تومان حق سنوات دریافت کرده، اما مجددا در وزارت نفت مشغول بکار شد و تاسف بار تر اینکه وی در شهریور امسال حقوق نجومی و 37 میلیون تومان دریافتی داشته است.

وی افزود: این اقدام وزیر نفت در اشتغال بکار مجدد بازنشستگان در حالی است که میلیونها جوان نخبه فارغ التحصیل بیکار در کشور هستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: سوال از وزیر این است که جوانان نخبه کشور تا کی و تا کجا باید شاهد تصمیمات و اقدامات خودسرانه و بی ضابطه شما در استخدام و بکار گیری افراد خاص و بازنشستگان در وزارت نفت باشند.

حاجی دلیگانی با طرح این سوال که آیا دوره قحط الرجال است، خطاب به وزیر نفت افزود: چرا با وجود سرمایه های انسانی جوان، کماکان بر استفاده از سالخوردگان اصرار و لجاجت دارید؟.

وی گفت: شما صدها نخبه دانش آموخته دانشگاه نفت را نمی بینید و بلا تکلیف و سرگردان می کنید ولی افرادی که محکومیت انفصال از خدمت دارند و بازنشسته اند، را مجددا دعوت بکار می کنید.

نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در همین زمینه به بیژن زنگنه وزیر نفت در صحن مجلس تذکر داده، گفت: وزیر باید نگاه میرآث گونه به بیت المال را اصلاح کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر