{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 306081

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس؛

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس، گفت:سهمیه بندی بنزین به مصوبه مجلس نیاز دارد و حتی ممکن است سه نرخی شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، حسن بهرام نیا با اشاره به احتمال دو نرخی شدن بنزین، گفت: صحبتی درباره دو نرخی شدن بنزین از سوی وزارت نفت با کمیسیون انرژی نشده، اما با توجه به شرایط موجود دو نرخی شدن بنزین دور از انتظار نیست.

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حال حاضر واردات بنزین در کشور زیاد است، افزود: از سویی اختلاف قیمت بنزین با کشورهای همسایه قابل توجه بوده و قاچاق سوخت نیز در مقایسه با سال گذشته رقم بالایی را نشان می دهد که باید آن را مدیریت کرد.

افرادی که وسایط نقیله بیشتری دارند، باید هزینه آن را پرداخت کنند

وی ادامه داد: یکی از راه های مدیریت دو نرخی کردن و استفاده از کارت سوخت است که با توجه به شرایط موجود سهمیه بندی بنزین و استفاده از کارت سوخت راهکار منطقی است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افرادی که وسایط نقیله بیشتری داشته و تمول مالی آنها بیشتر است باید هزینه آن را پرداخت کنند، اظهار داشت: اگر افراد می خواهند از امکانات بیشتری بهره مند شوند به ازای میزان بهره مندی بیشتر باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

سهمیه بندی بنزین به مصوبه مجلس نیاز دارد

وی افزود: سهمیه بندی بنزین به مصوبه مجلس نیاز دارد هرچند در قانون برنامه پنجم توسعه به دولت این اجازه داده شده بود اما با توجه به ورود به برنامه ششم توسعه این موضوع به مصوبه مجلس نیاز دارد.

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هنوز میزان سهمیه بندی مشخص و اصل سهمیه بندی قطعی نشده است، تصریح کرد: ممکن است حتی بنزین سه نرخی شود که در شرایط کنونی سهمیه بندی راهکار مناسبی است./

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۴ ۱

    راهی دیگر برای بدبخت کردن ملت=گرانتر کردن بنزین و موادسوختی

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بله لابد در ادامه می اید درامد لاشخوران از نفت نیست

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری