کد خبر 228073

حوادث پالایشگاهی باید به حداقل برسد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت بررسی علل بروز حوادث در پالایشگاه‌های کشور تاکید کرد و گفت که باید آمادگی لازم برای مقابله با این حوادث ایجاد شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سلام امینی اظهار داشت: حوادث گاه و بی‌گاهی که در پالایشگاه‌های کشور اتفاق می‌افتد در کمیسیون انرژی مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد البته هر اتفاق علل و عوامل خاص خود را دارد اما باید ما بررسی لازم را داشته باشیم و ببینیم عوامل انسانی چقدر در این حوادث دخیل است و باید سعی کنیم این حوادث ناگوار را به حداقل و نزدیک به صفر برسانیم.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد آمادگی لازم برای مقابله با این حوادث تصریح کرد: در مورد حادثه آتش‌سوزی پالایشگاه تهران گفته شد حادثه‌دیدگان در ارتفاع بودند و به همین دلیل نتوانستند برای آنها کاری کنند ولی شاید این دلیل قانع‌کننده‌ای نباشد البته بررسی‌های لازم در حال انجام است و باید نتیجه مشخص شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس درباره وضعیت مدیریت پالایشگاه‌ها تاکید کرد: پالایشگاه‌ها به این خاطر به بخش خصوصی واگذار شده‌اند که وضعیت مدیریتی و رفاه پرسنل بهتر شود. ما انتظار داریم پالایشگاه‌هایی که واگذار شده‌اند امکانات بیشتری به آنها اختصاص یابد و وضعیت آنها بهبود پیدا کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری