کد خبر 209148

اخراج ۴۰۰نفر از کارمندان نفت "شل"

شرکت نفتی رویال داچ شل قصد دارد در واکنش به افت قیمت جهانی نفت بیش از ۴۰۰ نفر از نیروهای خود را در هلند اخراج کند.

به گزارش رویترز، اسناد داخلی فاش شده شرکت نفتی رویال داچ شل نشان می دهد که این شرکت قصد دارد در واکنش به افت قیمت جهانی نفت بیش از 400 نفر از نیروهای خود را در هلند اخراج کند. عمده این افراد در پروژه های اصلی و فعالیت های فن آوری انرژی این شرکت فعال هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، دومین شرکت بزرگ نفتی جهان از نظر میزان ارزش آن در بازار سرمایه اعلام کرده که «در سه ماهه پایانی امسال یا سه ماهه نخست سال آینده حدود 400 نفر از کارکنان شرکت احتمالا در معرض ریسک اخراج قرار خواهند داشت.»

این تعداد تقریبا یک چهارم تعداد کل کارکنان شرکت رویال داچ شل در این بخش است. شرکت شل 92 هزار کارمند در سراسر جهان دارد.

سخنگوی شرکت شل گفته: «شل در حال تحول یافتن به یک شرکت ساده تر است.» وی اضافه کرده که تعداد نهایی نیروهای اخراجی بستگی به مشروت هایی خواهد داشت که با کارمندان صورت می گیرد. وی از پاسخگویی دقیق به اسناد فاش شده این شرکت خودداری کرد.

تجدید ساختار پیشنهادی هنچنین شامل حذف ده ها فرصت شغلی در بخش های تحقیقاتی شرکت شل در کشورهای مختلف از هلند گرفته تا بنگلور هند داست. این نشان می دهد که افت قیمت نفت چه تاثیری بر این شرکت انگلیسی هلندی گذاشته و شل را مجبور ساخته تا از مگا پروژه هایی که در طی بیش از 20 سال گذشته موضوع تمرکز این شرکت بودند دست بکشد.

شرکت شل قصد دارد علاوه بر کاهش تعداد کارکنانش، با اقداماتی نظیر برون سپاری بیشتر کارهای طراحی خود و همچنین کاهش لایه های مدیریتی پروژه ها و فعالیت های تکنولوژیک خود هزینه هایش را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر