کد خبر 190351

مدیر شرکت سعودی آرامکو خبر داد؛

حرکت مجدد بازار نفت به سمت توازن

مدیر شرکت سعودی آرامکو با بیان اینکه عدم سرمایه گذاری امنیت انرژی جهان را تهدید می کند گفت، بازار نفت به کمک توافق کاهش تولید بین اوپک و دیگر تولید کنندگان، در حال حرکت به سمت برقراری توازن بین عرضه و تقاضاست.

به گزارش رویترز، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، روسیه و دیگر تولید کنندگان توافق کرده اند که در نیمه نخست امسال تولید نفت خود را به میزان 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش دهند، اما تداوم ذخایر بالای نفتی جهان موجب کاهش قیمت ها شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، اوپک قرار است روز 25 می مجددا تشکیل جلسه دهد و انتظار می رود در این نشست توافق کاهش تولید را تا پایان سال 2017 تمدید نماید.

امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکو در کنفرانسی در پاریس گفت: «بازار در حال حرکت به سمت توازن مجدد است... من وضعیت بازار نفت را رو به بهبود ارزیابی می کند و انتظار دارم این روند بهبودی ادامه داشته باشد.»

«این بازگشت اعتماد ناشی از بهبود عوامل بنیادین در بازار است و توافق کاهش تولیدی که سال گذشته به دست آمد به این رند سرعت بخشیده است.»

وی افزود، به رغم آشفتگی کوتاه مدت در بازار، ما شاهد «کاهش سریع نفت ذخیره شده بر روی دریا در سه ماهه نخست امسال بوده ایم.»

ناصر افزود، به رغم آشفتگی در قیمت ها در کوتاه مدت، صنعت نفت نیاز به ادامه سرمایه گذاری در پروژه های بلند مدت دارد.

وی گفت: «بر اساس برآوردهای انجام شده، ظرفیت تولید نفت جهان باید در طی 5 سال آینده 30 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.»

«بنابراین هرچند که وضعیت بازار در کوتاه مدت حکایت از مازاد عرضه دارد، اما عرضه مورد نیاز در سال های پیش رو به میزان قابل توجهی کم است، زیرا سرمایه گذاری های گسترده و بلندمدتی در منابع اثبات شده و قابل اتکای انرژی صورت نگرفته است.»

وی افزود، عدم سرمایه گذاری، امنیت انرژی جهانی را تهدید می کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر