کد خبر 186721

یک وعده برقی محقق شد

از ابتدای دولت یازدهم دولت وعده روشنایی تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار را داد و قرار بر این شده بود که نهایتا تا انتهای سال ۱۳۹۵ این وعده تحقق یابد؛ در همین راستا در آخرین صحبت های رییس جمهور اخباری مبنی بر صدق این وعده مطرح شد.

در حال حاضر ۴۱ نیروگاه خصوصی تولید کننده ۳۲ هزار مگاوات برق در ایران وجود دارد. این آمار نشان می‌دهد که ۶۰ درصد برق ایران توسط بخش خصوصی تولید می‌شود و پیش بینی شده که تا سال ۱۴۰۰، تولید ۸۰ درصد برق کشور بر دوش این بخش باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، با این وجود همچنان در نقاطی از کشور مردمانی وجود دارند که از نعمت روشنایی برخوردار نیستند بر همین اساس، آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر وعده برق رسانی به تمام روستاها را داده و گفته است که روستاهای صعب العبور نیز از طریق انرژی فتوولتائیک برق دار می شوند.

وی با اشاره به اینکه شرکت توانیر برنامه تکمیل و بهره برداری از سه هزار مگاوات نیروگاه تولید پراکنده را در دستور کار خود دارد، گفت: ۱۵۶۱ مگاوات موافقت نامه جدید نیز دریافت شده که نیازمند تامین تسهیلات از محل صندوق ذخیره ملی است.

نکته قابل توجه تحقق وعده وزیر نیرو است که قرار بود تا انتهای سال ۹۵ روستاهای بالای ۱۰ خانوار برق دار شوند که با تکیه بر صحبت های رییس جمهور مبنی بر تحقق این وعده می توان تاکید کرد که در حال حاضر هیچ روستای بالای ۱۰خانواری در کشور بدون برق وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری