کد خبر 138653

پالایش نفت بندرعباس ۱۸ درصد از انرژی کشور را تامین می‎کند

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: این شرکت با ظرفیت پالایش روزانه ۳۵۰ هزار بشکه نفت خام سنگین و میعانات گازی ، ۱۸ درصد از انرژی کشور را تامین می کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، هاشم نامور سه شنبه در بازدید نماینده مردم هرمزگان درمجلس خبرگان رهبری از پالایش نفت بندرعباس افزود: پالایش نفت بندرعباس علاوه بر توجه به مسئولیت های تولیدی به منظور تولید مستمر فرآورده های نفتی با کیفیت ، توجه ویژه ای به مسئولیت های اجتماعی در رابطه با جامعه در استان دارد.

وی بیان داشت: در این راستا اقداماتی از جمله ایجاد شغل و جذب نیروهای بومی ، تامین برخی نیازهای بهداشتی درمانی هرمزگان و زیرساخت های آموزشی و مشارکت در برنامه های فرهنگی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت نفت بندرعباس با اشاره به اقدامات زیست محیطی پالایشگاه گفت: توسعه فضای سبز، کاهش ضایعات و کاهش گازهای خروجی به کمتر از حد استانداردهای تعیین شده از سوی سازمان محیط زیست و اجرای طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین بر اساس استاندارد یورو پنج از جمله طرح های این شرکت در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری نیز با حضور در پالایشگاه بندرعباس با جمعی از کارکنان این پالایشگاه دیدار و از واحد های عملیاتی آن بازدید و با ظرفیت های تولیدی ، ذخیره سازی و اقدامات زیست محیطی این پالایشگاه آشنا شد.

آیت الله سید روح الله صدرالساداتی پیش از بازدید از واحد های عملیاتی با حضور در مسجد پالایشگاه با جمعی از کارکنان پالایشگاه بندرعباس دیدار و از تلاش در راستای تامین انرژی کشور قدردانی کرد.

وی گفت: دنیای مادی نیز به مانند یک پالایشگاه است و انسان با تلاش و مجاهدت خود در برابر سختی ها ، ناخالصی ها را از خود جدا می کند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری افزود: انسان یک حقیقت ازلی است که هم اکنون در دنیا گرفتار است و در تلاش بوده تا با مجاهدت ، حجاب ها را کنار بزند و خود را بشناسد.

وی با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: رمضان فرصتی برای خالص شدن است و خداوند با عبادت های ویژه ای که در این ماه قرار داده سبب پالایش انسان و خود شناسی می شود.

پالایشگاه نفت بندرعباس در 23 کیلومتری غرب این شهر واقع شده و به عنوان سومین پالایشگاه نفت کشور به لحاظ ظرفیت پالایشی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • فرهاد
    ۰ ۰

    جناب آقای نامور من شما را از پالایشگاه لاوان میشناسم . متخصص و همواره مومن و متعهد خدمت کرده اید. طرح های پالایشی را خود به خوبی میتوانید به انجام برسانید و نیازی به بساط ملی مهندسی ندارید.