کد خبر 535952

یک مقام مسئول خبر داد؛

تولید روزانه ۱۸تن پسماند پزشکی در البرز

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست البرز از صدور اولین مرکز بی خطرسازی پسماندهای پزشکی در استان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا لشکری، اظهار کرد: پس از آن که کلیه بیمارستان‌های استان به دستگاه‌های بی خطر ساز پسماندهای پزشکی مجهز شدند، دغدغه اصلی ما پسماندهای پزشکی مراکز درمانی غیر بیمارستانی بود که پس از پیگیری‌های به عمل آمده و صدور مجوز از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان برای چندین شرکت، یکی از آنها توانست پس از معرفی محل و ارائه طرح توجیهی، از این اداره کل مجوز فعالیت دریافت کند.

لشگری در ادامه افزود: در سطح استان روزانه ۱۸ تن پسماندهای پزشکی تولید می‌شود که ۱۰  تن از آن مربوط به  ۱۸ بیمارستان و  مابقی آن مربوط به ۳۰۰۰ مرکز درمانی از قبیل درمانگاه‌های عمومی و تخصصی، کلینیک‌ها، مطب‌های عمومی و تخصصی ... است.

این مسئول گفت: پسماندهای مراکز درمانی غیر بیمارستانی در شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد توسط یک شرکت جمع آوری و در یکی از بیمارستان‌های همان حوزه بی خطر می‌شود.

 وی ادامه داد: فعالیت واحدی که اخیراً  مجوز بی خطرسازی دریافت کرده  به صورت مجزا خواهد بود و  پسماندهای پزشکی  واحدهای درمانی غیر بیمارستانی حوزه کرج و فردیس را جمع آوری و بی خطر می‌کند.

معاون فنی محیط زیست استان ضمن تاکید بر خطرات پسماندهای پزشکی برای جامعه، از مدیران کلینیک‌ها، آزمایشگاه‌ها و پزشکان درخواست کرد تا همکاری لازم را با واحدهایی که مجوز  فعالیت دریافت کرده‌اند داشته باشند  و گامی دیگر در راستای ارتقا کیفیت سلامت جامعه بردارند چرا که خود متولی سلامت هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر