کد خبر 533195

کلاهبرداران اینستاگرامی در فردیس دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس اعلام کرد که اعضای یک باند ۶ نفره که با هک حساب کاربری شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به دریافت وجه از آشنایان آنها می کردند، توسط پلیس فتا فردیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا ، سرهنگ کامران ملکی بیان داشت: در پی ارجاع پرونده ای به پلیس فتا فردیس مبنی بر اینکه افراد ناشناسی با هک حساب کاربری اینستاگرام شاکی اقدام به درخواست وجه از آشنایان وی کرده و از این طریق مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده اند، بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که کلاهبرداران با انتقال مکرر وجه کلاهبرداری شده در چندین حساب در نهایت با وجه مورد نظر اقدام به خرید طلا و ابزار آلات کرده اند که با بررسی دقیق تر کاشف به عمل آمد که تمامی حساب های مقصد وجه کلاهبرداری شده متعلق به افراد کارتن خواب بوده و متهمان با مبلغی ناچیز کارت ها را از آن ها خریداری کرده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس اظهار داشت: در ادامه صاحب حساب بانکی که مقصد نهایی وجه کلاهبرداری شده بود در استان تهران شناسایی و با دعوت وی به پلیس فتا فردیس عنوان کرد که کارت خود را به مبلغی ناچیز به یکی از کلاهبرداران فروخته و مخفیگاه او را در استان تهران می شناسد.

ملکی گفت: در ادامه ماموران پلیس فتا با دریافت نیابت قضائی به مخفیگاه متهم در شهر تهران اعزام شده و با تحقیقات چندین روزه در نهایت ۲ نفر از متهمان را شناسایی و دستگیر کردند.
سرهنگ ملکی با اشاره به شناسایی ۴ نفر دیگر از همدستان متهمان در تحقیقات تکمیلی یادآور شد: متهمان با مشاهده مستندات پلیس به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از طریق هک حساب کاربری اینستاگرام مالباخته اقرار کردند.

وی با بیان اینکه تحقیقات بر روی این پرونده برای کشف کلاهبرداری های احتمالی دیگر ادامه دارد، خاطرنشان کرد: شهروندانی که به این طریق مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند می توانند برای پیگیری موضوع به پلیس فتا فردیس مراجعه کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس در پایان از شهروندان درخواست کرد درصورت مواجهه با درخواست وجه از سوی حساب کاربری اقوام خود در شبکه های اجتماعی، ابتدا از احراز هویت فرد مقابل اطمینان حاصل کرده و سپس به انتقال وجه اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر