کد خبر 529946

یک مقام مسئول مطرح کرد؛

رشد سریع مهاجرت معضلی برای استان البرز

استاندار البرز گفت: رشد سریع مهاجرت در این استان مشکلات و موانعی را ایجاد کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، عزیزالله شهبازی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان البرز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه در این جلسه در خصوص روند جذب و تخصیص اعتبارات سال ۹۹ بحث شد، اظهار کرد: در دو سال اخیر در خصوص اعتبارات هزینه‌ای استان رشد قابل توجهی داشتیم.

وی بیان کرد: در اعتبارات هزینه‌ای در سال ۹۹ یکی از ۳ استان اول کشور بودیم و همچنین در جذب اعتبارات عمرانی سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۵ درصدی را شاهد بودیم.

استاندار البرز تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ نیز با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته در اعتبارات هزینه‌ای و عمرانی رشد داریم که تمامی این امور نشان‌دهنده توجه ویژه دولت به استان البرز است.

وی خاطرنشان کرد: درآمدهای البرز در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ بیش از ۱۱۲ درصد رشد داشته و بیش از ۸۰ درصد این درآمدها در استان هزینه شده است.

شهبازی گفت: پروژه‌های بزرگی همچون چرمشهر - آبیک که ۵۳ کیلومتر آن در حوزه البرز است، فاز ۲ آزادراه تهران - شمال، راه‌آهن و فعالیت مؤسسات ملی تحقیقات کشاورزی در البرز، سهم استان را از اعتبارات ملی بیشتر می‌کند.

وی اظهار کرد: البرز ظرفیت‌های فراوانی برای شکوفایی و پیشرفت دارد که ظرف چند سال اخیر در مسیر تحقق این هدف، اقدامات بزرگی شکل گرفت ولی رشد سریع مهاجرت در این استان مشکلات و موانعی را ایجاد کرده است.

استاندار البرز بیان کرد: در این نشست به دستگاه‌هایی که نتوانستند اعتبارات مربوطه را جذب کنند، تذکراتی داده شد، چراکه چند ماه دیگر برای جذب این اعتبارات، فرصت وجود دارد.

وی متذکر شد: طرح آمایش سرزمین در سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب شد و مقرر شد که مسیری علمی و مدون برای اقدامات و برنامه‌های استان باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر