کد خبر 521767

رییس کل دادگستری البرز خبر داد؛

رسیدگی به ۷۰۰هزار پرونده در دادگستری البرز

رییس کل دادگستری استان البرز از مختومه شدن بیش از ۷۰۰ هزار پرونده در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رییس و تعدادی از اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان البرز با حسین فاضلی هریکندی دیدار و گفت و گو کردند. عالی‌ترین مقام قضائی استان در این دیدار که در حوزه ریاست دادگستری کل استان البرز برگزار شد نگاه مثبت مجموعه قضائی استان به وکلا را تبیین کرد و گفت: وکیل در تمیز حق و فرایند رسیدگی می‌تواند کمک قابل توجهی به قضات داشته باشد.

وی با تبیین سیاست دادگستری استان برای گسترش جغرافیایی خدمات قضائی در همه نقاط استان با ایجاد مجتمع‌های قضائی جدید به منظور دسترسی همگانی به این خدمات تصریح کرد: این انتظار از وکلا وجود دارد که بسترهایی را فراهم کنند تا همه اقشار جامعه بتوانند از حق داشتن وکیل بهره مند شوند.

عالی‌ترین نماینده قوه قضائیه در استان، مختومه شدن بیش از ۷۰۰ هزار پرونده در سال ۹۹ را با وجود مشکلات منابع انسانی، اقدامی مهم دانست و گفت: همکارانم در مجتمع‌های قضائی و شورای حل اختلاف در سال گذشته علاوه بر رسیدگی به این تعداد پرونده توانستند بیش از ۲۲ درصد پرونده‌های مانده از سال‌های قبل که معادل ۲۸ هزار پرونده بود را مختومه کنند و یکی از استان‌های برتر در این زمینه باشند؛ در حالی که میانگین مختومه کردن پرونده‌های مانده در کشور، ۱۲ درصد بوده این رقم در استان البرز به ۲۲ درصد رسید.

وی با تاکید بر اینکه این موفقیت دادگستری استان مرهون برنامه محوری، اقدامات و تلاش‌های های انجام شده در دستگاه قضائی استان است تاکید کرد: استان البرز در حوزه استفاده از فناوری‌های نوین و طراحی سامانه‌های جدید جزو استان‌های پیشرو کشور است و در راستای سیاست‌های قوه قضائیه به سمت هوشمندسازی حرکت می‌کند.

عالی‌ترین مقام قضائی استان در ادامه به موضوع سلامت اشاره و بیان کرد: سلامت مجموعه قضائی با سلامت جامعه وکلا باهم مرتبط بوده و به همین جهت باید در این خصوص حساس باشیم.

فاضلی هریکندی در خصوص پیشنهاد تعدادی از وکلا برای اختصاص جایگاه ویژه به آن‌ها در مجتمع‌های قضائی بیان کرد: دادگستری استان این آمادگی را دارد در ساختمان‌های در حال احداث این جایگاه را اختصاص دهد و در ساختمان‌های موجود نیز در صورت مهیا بودن شرایط، این پیشنهاد می‌تواند عملیاتی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر