کد خبر 514193

استاندار البرز عنوان کرد؛

۳واکسن ایرانی کرونا در حوزه جغرافیایی البرز

استاندار البرز گفت: هر سه واکسن ایرانی کرونا که اکنون در مرحله تست قرار گرفته‌اند در حوزه جغرافیایی البرز قرار دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، عزیزالله شهبازی بعد از ظهر سه‌شنبه در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی که در محل دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها و تأثیر نخبگان در مدیریت استان بسیار حائز اهمیت است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی نیز از این امر مستثنی نیست بخصوص در شرایط شیوع کرونا نقش آفرینی ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: البرز در خصوص شیوع کرونا با توجه به ضعف در زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، مهاجرپذیری بالا، رشد فزاینده جمعیت، معبر ۱۴ استان کشور و تبادل بالای جمعیت به صورت روزانه با پایتخت، مستعد طغیان بیماری بود.

نیازی به استفاده از تخت‌های قرنطینه برای بستری کرونایی‌ها نشد

شهبازی گفت: از ابتدا با تجمیع امکانات و تجهیزات بیمارستانی استان یک هزار تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی مهیا کردیم که خدا را شاکریم در امواج شیوع کرونا هیچ گاه تعداد بیماران از ظرفیت‌های موجود فراتر نرفت و حتی از تخت‌های قرنطینه نیز استفاده نشد.

وی افزود: البته با تعامل و انسجامی که بین مسئولان استان شکل گرفت و همراهی مردم و اصناف و مجاهدت‌های کادر بهداشت و درمان علی رغم استعداد استان و مواردی که یاد شد با بحران مواجه نشدیم.

استاندار البرز گفت: این اراده در استان با بسیج تمامی ظرفیت‌ها شکل گرفت و به خوبی مدیریت شد در غیر این صورت با بحران جدی مواجه می‌شدیم.

وی افزود: کادر بهداشت و درمان البرز به تبع از کل کشور به حق مجاهدت کردند و کادر دانشگاه علوم پزشکی البرز اعم از رئیس و معاونان در صف اول مبارزه با این بیماری قرار گرفتند و حتی گرفتار بیماری نیز شدند.

شهبازی گفت: البرز، قطب تولید داروی کشور است و در این دوران علاوه بر نیاز خود نیاز سایر استان‌ها را نیز تأمین کرد و در این میان روزهای اول برای تأمین الکل با مشکل مواجه بود که طی رایزنی‌های صورت گرفته اکنون چند واحد تولید الکل در البرز راه اندازی شده است.

وی افزود: در امواج شیوع کرونا به گونه‌ای در میدان حضور داشتیم که حتی با عوامل پخش دارو، ماسک و مواد ضدعفونی کننده ارتباط مستقیم گرفته و در جریان روند امور قرار گرفتم.

استاندار البرز گفت: برای تأمین دستگاه‌های مورد نیاز بیمارستانی برای مقابله با کرونا و اخذ مجوز جهت تأمین نیرو انسانی به جد وارد عمل شدیم و موفق نیز بودیم.

هر ۳ واکسن ایرانی کرونا در حوزه جغرافیایی البرز قرار دارد

وی افزود: جای خرسندی دارد که در کشور اقدامات بسیار خوبی برای تهیه واکسن صورت گرفته و هر ۳ واکسنی که اکنون در مرحله تست قرار دارند در حوزه جغرافیایی البرز قرار دارند.

شهبازی گفت: امید است با تولید و تزریق واکسن کرونا، مردم از گرفتاری این ویروس منحوس خلاص شوند و اکنون نیز تزریق واکسن برای کادر بهداشت و درمان و گروه‌های حساس آغاز شده و ادامه دارد.

وی افزود: از تلاش‌ها و مجاهدت‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی البرز برای مقابله با بیماری کرونا نهایت قدردانی را داریم و برای آنها آرزوی صحت و سلامتی داریم.

در پایان این جلسه توسط استاندار البرز با اهدای لوحی از تلاش‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی البرز قدردانی شد.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی البرز با اهدای لوحی یادبود از همراهی‌های استاندار البرز با مجموعه بهداشت و درمان استان برای مقابله با کرونا و ارتقا سرانه‌های درمانی استان قدردانی کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر