کد خبر 491055

یک مقام مسئول:

قیمت مرغ بیشتر از ۲۳هزار تومان گرانفروشی است

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت البرز گفت: در حال حاضر مرغ به نرخ دولتی با قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ در ۵۰ مرکز عرضه منتخب در استان توزیع می شود و در سایر واحدها هم نهایت باید به قیمت هر کیلو ۲۳ هزار تومان عرضه شود و بیشتر از آن گرانفروشی محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کوروش مرادی اظهار کرد: ماه گذشته در مجموع هزار و ۱۳۶ شکایت مردمی به سامانه ۱۲۴ ارجاع داده شده که این بیانگر این است که در کنار بروز برخی تخلفات، مردم به دستگاه‌های نظارتی اعتماد دارند.

وی با اشاره به اجرای طرح نظارت بر بازار در آستانه شب یلدا ادامه داد: امروز و فردا ناظران این سازمان بر وضعیت عرضه کالاهای پرمصرف نظارت می‌کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، اقدامات قانونی لازم را صورت می‌دهند.

وی در پاسخ به اینکه آیا قیمت انواع شیرینی طی این مدت افزایش یافته، اضافه کرد: هیچ افزایش قیمت مصوب و قانونی ای نداشته ایم و سه اکیپ ویژه برای  مقابله با گرانفروشی این صنف در بازار حضور دارند.

مرادی همچنین به دلیل عرضه مرغ با قیمت‌های متفاوت اشاره کرد و ادامه داد: بین ۱۵ تا ۲۰ درصد مرغ مورد نیاز البرزی‌ها در استان تولید و مابقی از سایر استان‌ها وارد می‌شود.

این مسئول توضیح داد: بدون شک ارسال مرغ از سایر استان‌ها به البرز شامل هزینه حمل و نقل سوخت و راننده و ... می شود که همین باعث می‌شود مرغ با نرخ‌های متفاوت عرضه شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مرغ به نرخ دولتی با قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ در ۵۰ مرکز عرضه منتخب در استان توزیع می شود و در سایر واحدها هم نهایت باید به قیمت هر کیلو ۲۳ هزار تومان عرضه شود و بیشتر از آن گرانفروشی محسوب می‌شود.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان گفت: در حال حاضر روزانه بین ۶۵ تا ۷۰ تن مرغ گرم در استان توزیع می شود و امیدواریم با تامین به موقع نهاده های طیور به زودی تمامی واحدهای عرضه بتوانند تولیدات خود را با قیمت دولتی به بازار عرضه کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر