مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:

اصلاح سن بازنشستگی در دستور کار است

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه قوانین بازنشستگی باید اصلاح شوند گفت: اصلاحات پارامتریک باید اجرا شود که یکی از آنها "سن بازنشستگی" است. امید به زندگی بهبود یافته اما سن بازنشستگی را پایین آورده‌ایم وبرعکس عمل کرده‌ایم. اصلاحاتی از این دست خیلی جدی در دستورکار قرار دارند.

اصلاح سن بازنشستگی در دستور کار است

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمد اسکندری در حاشیه هفدهمین سالروز گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان که به همت صندوق بازنشستگی کشوری در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، با بیان اینکه معیشت بازنشستگان از جمله موارد مدنظر صندوق بازنشستگی است در خصوص گلایه از عدم پرداخت برخی معوقات گفت: صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه حقوق بازنشستگان تابع کامل سازمان برنامه و قانون بودجه است و پیگیر مطالبات هستیم.
وی با بیان اینکه معیشت، دغدغه همیشگی ماست اظهار کرد: ایراد جدی در کشور تورم است و هرچه می دویم به تورم نمی رسیم و این یک مسئله جدی است. اینکه ریشه تورم کجاست و عاملش چیست؟ باید مدنظر قرارداد بگیرد. معیشت بازنشستگان دغدغه همیشگی ماست، چه در باب حقوق و چه بیمه تکمیلی باشد. 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری در این کشور اجرا نمی‌شود و یا تبعیض وجود دارد، به شدت پیگیر هستیم. برخی دستگاه‌ها که خوب بودجه می‌گیرند به پرسنل و بازنشستگان خوب می‌رسند ولی برخی که پرسنل و بازنشسته پرتعداد دارند این رسیدگی را ندارند. 
اسکندری ضمن اعلام این خبر که امکان خریدهای تخفیفی و تقسیطی دوباره و گسترده تر راه افتاده است گفت: بازنشستگان می توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان خرید داشته باشند که البته میزان دقیق آن بستگی به میزان حقوق دریافتی شان دارد. نرخ کارمزد آن پایین آمده و شش درصد شده است. 
وی ادامه داد: اخبار مربوط به وام ضروری بازنشستگان نیز اعلام شد. وام ازدواج فرزندان بازنشستگان را یک‌بار به روز کردیم و به متقاضیان پرداخت شد. امیدواریم بتوانیم یک بار دیگر در آینده نزدیک وام را به همه کسانی که درصف هستند، اعطا کنیم. 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره گلایه برخی بازنشستگان پیرامون قطع یارانه شان گفت: ما هم درخواست کرده‌ایم که یک دسترسی به مرکز تماس ما بدهند که به بازنشستگان پاسخگو باشیم. منتها فقط در این حد می‌توانیم اقدام کنیم و پاسخگو باشیم که چرا یارانه شان قطع شده، اما به طور کلی این موضوع در حوزه ما نیست ولی امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم، بتوانیم پاسخ و اقدام مناسبی انجام بدهیم.
اسکندری درباره سن پایین بازنشستگی در کشور نیز اظهار کرد: قانون بازنشستگی در کشور ما مشکلات عدیده دارد. یک کف سن بازنشستگی باید درنظرگرفته شود. اکنون میانگین سن بازنشستگی صندوق کشوری حدود ۵۱ سال است. این سن تازه ابتدای پختگی و شکوفایی به ویژه در عرصه مدیریتی است. در حوزه بازنشستگی سیاست‌هایی داشتیم که به نظرم اشتباه هستند.
وی ادامه داد: ابلاغ سیاست‌های رهبری در حوزه تامین اجتماعی به این معناست که شروع به اصلاح کنیم. پیش نویس پیشنهادی خود را برای وزیر ارسال کرده‌ایم، این قوانین بازنشستگی باید اصلاح شوند. اصلاحات پارامتریک باید اجرا شود که یکی از آنها سن بازنشستگی است. امید به زندگی بهبود یافته اما سن بازنشستگی را پایین آورده‌ایم وبرعکس عمل کرده‌ایم. اصلاحاتی از این دست خیلی جدی در دستورکار قرار دارند. 

منبع: ايسنا
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  بیخود کردی که امید به زندگی بیشتر شده

 • محمد
  ۲ ۰

  اگه سن بازنشستگی را بالا ببرید آن وقتدمجبورید برای دو الی سه سال بیشتر تا آخر عمر حقوق بیشتری در زمان بازنشستگی به آنان پرداخت کنید که این امر فشار بیشتری به صندوق خواهد آورد بهتر هست درست فکر کنید

 • علی خوزستان
  ۱ ۰

  از چه امیدی صحبت میکنی مرتیکه ......دروغگو ما ۳۰ ساله از این زندگی ناامید شدیم امید به زندگی نیست نیست

 • محمد
  ۲ ۱

  خوب با این کار بازنشستگی چند سال دیرتر انجام میشه و در نتیجه بجای اینکه جا خالی بشه برای ورود جوانان به کار آنها باید همچنان منتظر بماند تا کار پیدا کنند جوانی جمعیت هم که این همه صحبت میشه عملا بیفایده است ومضافا اینکه کسی که ۳۰ سال کار کرده وچ عملا قدرت ما یک جوان را ندارد و فقط وقت تلف می‌کنه تا اون چند سال که اضافه شده را طی کنه تا بعز نشست بشه کلا برای کمک به صندوق بازنشستگی این راه حلش نیست که سن مسابقه بازنشستگی زیاد بشه باید کارخانه و کار ایجاد کرد تا جوان بره سر کار و حق بیمه بیشتر به صندوق ها پرداخت بشه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  امید به زندگی زیادشده؟!جلل خالق

 • ناشناس
  ۲ ۰

  برای همین جمعیت موجود شغل مناسب ایجاد کنید بقیه ش پیشکش

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خداوکیلی شما کجا زندگی میکنند واقعیات رو می‌بینید اینجا ایران است با این تورم هرروزه چه امیدی هست

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بله امید به زندگی آقازاده ها وحضرات بیخودی روبیشتر کردین بر منکرش لعنت🤓🤓😎

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا فکری به این هزینه بالای زندگی نمی کنید

 • نرگس نارده نژاد
  ۰ ۰

  باسلام چراحقوق بازنشست.

 • احمد قیاسوند
  ۰ ۰

  چی زدی حاجی؟؟

 • رضا
  ۰ ۰

  حال شما خوبه افا به فکر کارگران باشیدکارگر جماعت ۲۰ سال هم زیاده یک روز کار کارگران را انجام بدی بعد این حر فها را نمی زنید سختی کار هم به نگهبان ورانند و نظا فت چی تعلق نمی گیرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا خجالت داره این حرفا چیه کمی به فکر مردم باشید . آقای جوان سن شما چقدره که دارید اینطوری اظهار نظر میکنید آدم بی تجربه کمی حرفات و مزه کن ؟

 • جمشید
  ۰ ۰

  امید ب چچی زندگی بیشتر شده ما زندگی نمی‌کنیم تو این تورم هر روزه فقط داریم سگ دو مزنیم ک زنده بمونیم این زندگی هه ک شما برای مردم درست کردید

آخرین خبر ها