بر اساس گزارش مرکز آمار؛

افزایش نرخ بیکاری به ۹.۲ درصد در فصل بهار / ۲۴ درصد جوانان بیکارند

نرخ بیکاری در بهار امسال برابر با ۹.۲ درصد بوده است که نسبت به فصل مشابه سال گذشته افزایش ۰.۴ واحد درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش نرخ بیکاری به ۹.۲ درصد در فصل بهار / ۲۴ درصد جوانان بیکارند

به گزارش اقتصادآنلاین؛ بر اساس گزارش مرکز آمار در فصل بهار نرخ بیکاری با افزایش ۰.۴ واحد درصدی به ۹.۲ درصد رسید و نرخ مشارکت اقتصادی برابر با ۴۰.۹ درصد بوده است که بررسی تغییرات آن حاکی از کاهش ۰.۵ واحد درصدی نسبت به بهار سال گذشته است.

نرخ بیکاری

کاهش نرخ مشارکت همراه با افزایش نرخ بیکاری حاکی از شرایط نامناسب بازار کار است.

نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله حاکی از آن است که ۲۴ درصد از فعالان این گروه سنی در بهار امسال بیکار بوده‌اند که نسبت به فصل مشابه سال گذشته افزایش ۱.۹ واحد درصدی را نشان می‌دهد.

نرخ بیکاری گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ ساله نیز در بهار ١٤٠١ برابر با ۱۶.۶ گزارش شده که حاکی از افزایش یک واحد درصدی نسبت به بهار سال گذشته است.

نریخ بیکاری

جمعیت شاغلین ۱۵ ساله و بیشتر در این فصل ۲۳ میلیون و ۵۷۸ هزار نفر بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۹۸ هزار نفر کاهش داشته است.

بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در بهار ۱۴۰۱، بخش خدمات با ۵۱.۲ درصد بیش‌‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش‌های صنعت با ۳۲.۷ درصد و کشاورزی با ۱۶ درصد قرار دارند.

ارسال نظر

آخرین خبر ها