تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۳
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد؛

واریزی جدید به حساب بازنشستگان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز ۳۶۷ میلیارد ریال به حساب اعضای بازنشسته بهمن‌ماه ۱۴۰۰ خبر داد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز ۳۶۷ میلیارد ریال سهم‌الشرکه به حساب فرهنگیان عضو این موسسه که از دوم دی تا اول بهمن ۱۴۰۰ به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و گفت: این مبلغ شامل واریزی عضو، واریزی دولت برای اعضا و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است که به حساب ۲۵۲۹ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند، واریز شده است.

جواد نوری با اشاره به اینکه این مبلغ که روز سه‌شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ واریز شد، همه دریافتی فرهنگیان مذکور نیست، تصریح کرد: سود سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ نیز پس از برگزاری مجمع عمومی منتهی به تاریخ مزبور و تصویب صورت‌های مالی و تسهیم سود بین اعضا، به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

وی افزود: در اسفند ماه سال گذشته نیز ۵۵۲ میلیارد ریال سهم‌الشرکه به حساب ۳۳۱۱ نفر از فرهنگیان بازنشسته دیماه ۱۴۰۰، واریز شده بود.

نوری با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان نسبت به تعهدات خود در قبال اعضاء پایبند است، گفت: سهم‌الشرکه اعضا در کمتر از سه ماه پس از بازنشستگی و سود سال مالی نیز پس از برگزاری مجامع سالانه شرکت‌ها و موسسه، تصویب صورت‌های مالی و تعیین سود قابل تقسیم، به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان یادآور شد: در حال حاضر حدود ۸۷ درصد از فرهنگیان، عضو موسسه هستند؛ بنابراین سایر فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند می‌توانند در اسرع وقت نسبت به عضویت در موسسه اقدام نمایند تا از سودآوری آتی این مجموعه بهره‌مند شوند.

جواد نوری با تاکید بر اینکه اعضای فعلی موسسه می‌توانند نسبت به افزایش حق عضویت خود حداکثر تا ۵ درصد اقدام کنند، تصریح کرد: فرهنگیانی که در شرف بازنشستگی قرار دارند نیز با مراجعه با نمایندگی‌های استانی موسسه در سراسر کشور و پر کردن فرم استمرار عضویت در موسسه، می‌توانند از سودآوری چشمگیر سال‌های آتی برخوردار شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
این مطلب برایم مفید است
۹۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام مشترکین سال های قبل ذخیره فرهنگیان سودی شامل انها میشود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرامینویسیدبازنشستگان ،تواین مملکت بازنشسته فقط فرهنگیان هستندبقیه برگ چقندرماهنوزحق آخرخدمت مون مونده ازسال۹۹،به فکرم نیستندهنوزازمامیخورند،ماهم صندوق ذخیره داشتیم ولی اسمش گم شده هابخدا

 • فاطمه بخش سعدآباد
  ۰ ۰

  از محسن هنری بگیریم لشکری هیچ خبری نیست در صورتی که عروس داماد و نوه دارم و گرفتار هزار تومان واریزی دولت به فکر نیروی انتظامی

دیگر رسانه‌ها