تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
تاثیر بحران اوکراین بر اقتصاد آمریکا؛

پیش بینی کاهش رشد اقتصادی ایالات متحده

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی را از ۳.۱درصد قبلی تا ۲.۹درصد کاهش داد که می‌توان آن را نتیجه افزایش قیمت‌ها و کاهش هزینه‌کرد مردم در بحبوحه بحران اوکراین دانست.

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی را پایین آورد. تحلیلگران این بانک تخمین می‌زنند افزایش قیمت نفت و سایر کالاها از زمان حمله روسیه به اوکراین هزینه‌کرد مردم را تحت تأثیر قرار دهد.

این بانک سرمایه‌گذاری پیش‌بینی رشد سالانه اقتصاد آمریکا را تا 2.9 درصد کاهش داد، درحالی که قبلاً انتظار یک رشد 3.1درصدی را داشت. گلدمن پیش‌بینی می‌کند رشد تولید ناخالص داخلی واقعی در سه‌ماهه چهارم سال جاری میلادی به 1.75 درصد برسد، این رقم قبلاً 2 درصد تخمین زده شده بود.

تحلیلگران این بانک اعلام کردند اگر کمبود فلزات اساسی تولید آمریکا را محدود کند، پیش‌بینی رشد اقتصاد باز هم کاهش خواهد یافت و احتمال رکود در سال آینده میلادی افزایش می‌یابد.

به گزارش رویترز، قیمت مصرف‌کننده در آمریکا 7.9 درصد در ماه گذشته میلادی افزایش داشته است که بالاترین افزایش نرخ تورم سالانه را از 1982 نشان می‌دهد. شاخص قیمت کالاهای مصرفی در آمریکا که مواد غذایی و انرژی را به‌خاطر بی‌ثباتی آن‌ها در بر نمی‌گیرد و شاخص اصلی فدرال‌رزرو برای نرخ تورم است، 6.4 درصد افزایش سالانه داشته است. البته این ارقام قبل از افزایش اخیر قیمت‌ها به‌دنبال حمله روسیه به اوکراین جمع‌آوری شده و رقم فعلی تورم بیش‌از این است.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها