تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱۲
در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین عنوان شد؛

حقوق کارگران به ۸ میلیون تومان می رسد؟

باتوجه به اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم و حقوق کارگران باید مشخص شود، این سوال مطرح است که رقم حقوق کارگران چه قدر خواهد بود؟ آیا رقم سبد معیشتی کارگران مبنای حقوق قرار خواهد گرفت یا خیر؟

به گزارش اقتصادآنلاین، حدود یک ماه است که حقوق کارکنان دولت مشخص شده؛ اما هنوز رقم حقوق کارگران اعلام نشده و کارگران منتظرند تا شورای حقوق و دستمزد، حقوق کارگران برای سال آینده را مشخص کند؛ با وجود اینکه کم تر از دو هفته تا پایان سال باقی مانده، هنوز حتی رقم تقریبی دستمزد کارگران برای سال آینده مشخص نشده است؛ اقتصاد آنلاین در این راستا به گفت‌وگو با فرامرز توفیقی، رییس کمیته دستمزد شورای عالی کار، پرداخته تا رقم دستمزد کارگران برای سال آینده را جویا شود.

توفیقی در پاسخ به این سوال که تکلیف حقوق کارگران برای سال آینده چه شد، گفت: فعلا اتفاق خاصی نیافتاده و نمایندگان کارفرمایان برای جمع‌بندی درخواست زمان بیشتری کرده‌اند و از این رو هنوز هیچ رقمی مشخص نیست.

وی در مورد این موضوع که نمایندگان اعلام کردند رقم دستمزد کارگران هم باید حداقل ۵میلیون و ۶۰۰هزار تومان باشد، توضیح داد: افزایش دستمزد کارگران در شورای عالی کارگر انجام می‌شود و هر عددی که تعیین شود باید در این شورا باشد و افراد خارج از آن فقط می‌توانند نظر دهند و نمی‌توانند بایدی به کار ببرند و تصمیم نهایی در شورای عالی کار و دستمزد اتخاذ خواهد شد.

رییس کمیته دستمزد شورای عالی کار در پاسخ به این سوال که دستمزد مد نظر طرف کارگران چه قدر است، اظهار داشت: نمایندگان کارگران گفتند سبد معیشت کارگران و تورم باید مبنا قرار گیرد و نماینده کارفرمایان نیز تقاضای زمان بیشتری کردند. اینکه ۸میلیون محقق شود یا خیر به میل و اراده دولت و نمایندگان کارفرمایی باز می‌گردد. به نظر ما اگر این اتفاق نیافتد، دودش در چشم کارفرما می‌رود. کارگری که امنیت شغلی نداشته باشد و نداند می‌تواند با دستمزدش زندگی کند یا خیر قطعا کارفرماست که اول آسیب می‌بیند. زیرا کارگر در این شرایط بهره‌وری لازم را ندارد.

وی در پایان تصریح کرد: امیدوارم برای کارگران، صنعتگران تصمیم بگیرند نه سوداگران؛ سال‌هاست که سوداگرا برای کارگران تصمیم می‌گیرند؛ باید دست از سر صنعت بردارند و بگذارند صاحبان صنعت برای خود تصمیم بگیرند. به اندازه کافی برای کارگر تصمیم گرفته‌اند و نتیجه آن را هم دیده‌ایم.

همچنین اقتصاد آنلاین در ادامه به گفت‌وگو با علی اصغر آهنی‌ها، عضو کانون کارفرمایان پرداخت؛ وی نیز در این باره توضیح داد: هنوز رقم خاصی تعیین نشده و باید منتظر جلسه شورای عالی کار ماند.

این مطلب برایم مفید است
۷۵ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ارش
  ۱۶ ۲

  اخرش فوقش به 6میلیون میرسونن یادتون بمونه. کارگران بی دفاع ومظلوم هستن خیلی.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   ۶ تومن کمه؟؟؟!!!!!!!!!! مهندس نیستی که!!!

 • ایرانی
  ۶ ۲

  من شوهرم کارگر روز مزد هستش حقوق ما چجوری مشخص میشه الان روزی ۲۰۰تومن حقوق داره به سختی ۴نفر داریم زندگی میکنیم راهنمایی کنید لطفا

 • علیرضا
  ۱۵ ۲

  همیشه کارگر بدبخت بود و هست. موقع رای گیری دست به دامن کارگران میشوند و موقع کار راه انداختن،اصلا کارگران کیلویی چنده. همیشه همین طوری بوده و هست.

 • مهدی
  ۱۳ ۱

  کارفرماها حق ندارند قیمت اجناس را بالا ببرند مگر اول حقوق کارگران و حقوق بگیران بالا ببرند چون دولت سالی یک بار حقوق را بالا می‌برد ولی هرماه اجناس گران میشود در این دوسال گذشته اجناس هفتصد درصد گران شده ولی حقوق کارگر دویست درصد بالا نرفته

 • ناشنلس
  ۰ ۰

  بایدخجالت بکشید،هی ۸میلیون میشه،۹میلیون میشه،جلوی دزدی های میلیاردی رابگیرید،بسه دیگه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرابه حقوق کارگروه می رسه بحث میشه خودتون می بینند واین گرانی رو

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام کارگر روز به روز داره فقیرتر می شود

 • مهران
  ۱ ۱

  واقعا متاسفم برا لیسانسیه ک داره با ۲۷۰۰پایه حقوق میاد توشرکتا کار می‌کنه تا غروب آهن باید بکشه این حق کارگر نیست

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مشکل اقتصاد خراب وبیمار کشور است که کارگر باید تاوان ان را بدهد و کسی هم به فکر درست کردنش نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تو رو خدا حقوق زیاد کنید امسال مثل من زندگی شون به سختی می گذره با سه بچه مستأجر زندگی داره خفمون میکنه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر بعضی ها زندگی شان و درامدشان مثل کارگران بود ان وقت بهتر درک میکردن زندگی کارگران را.

دیگر رسانه‌ها