تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۵

برنامه جدید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از ارائه لایحه جدید دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، به دنبال اعلام خبر بازپس‌گیری لایحه دائمی‌سازی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از سوی دولت، علی اصغر عنابستانی (عضو کمیسیون اجتماعی مجلس) از جایگزینی این لایحه، خبر داد. 

 از مجلس خبر می رسد که رئیس جمهور لایحه همسان‌سازی دولت گذشته را با امضای خود از مجلس پس گرفته است، با این حال عنابستانی به ایلنا گفت که دولت لایحه جدیدی را به این منظور ارائه کرده است. 

وی در پاسخ به این پرسش که لایحه جدید چه ویژگی دارد، گفت که به دلیل مشغله‌های رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ هنوز جزییات این لایحه را بررسی نکرده است. 

به نظر می‌رسد که لایحه جدید با شرایط حاکم بر بودجه سال ۱۴۰۱ و کمک ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق‌های کشوری و لشکری هماهنگی داشته باشد. 

پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی طی ۵ سال، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان (حداقل بگیران) کشوری و لشکری و همچنین افزایش حقوق حداکثری بگیران تامین اجتماعی طی یک بازه زمانی چندساله به سطح بازنشستگان سایر صندوق‌ها از نقاط عطف لایحه دولت گذشته بود.

منبع: ایلنا
این مطلب برایم مفید است
۵۸ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ب
  ۰ ۰

  با سلام ، انشاالله موفق باشند

 • بازنشسته کشوری
  ۲ ۰

  بابا کشتیم ماروبااین بررسی لایحه همسان سازی؟! یهو اعلام کنید نمی‌خواهید انجامش بدید چرااینقد معطل می کنید

 • یک بازنشسته کشوری
  ۱ ۱

  واقعا دستتون درد نکنه با ترویج حداقل بگیری وحمایت حداکثر بگیران؟! بازم خدا پدرآقای روحانی وآقای نوبخت رو بیامرزه که ی کمی حقوق بازنشستگان کشوری رو اضافه کرد دولت جدید که فقط روزانه تورم بدون هماهنگی و همسان سازی حقوق بهمون هدیه میده؟!

 • ساشا
  ۰ ۰

  چرا همه فک میکنن کشوریها زیاد میگیرن کسی نیس به لشگری ها که دوبرابر ما حقوق میگیرن اعتراص کنه بله حکم ترمیم حقوق برا ما صادر شده از ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ،اما اجرایی نشده و نخواهد شد خودتونو بخاطر چندرعاز حقوق ما نکشید با چهار میلیون ما تا اخر ماه ی کیسه برنج و چند کیلو گوشت و مرغ میتونیم بخریم والسلام

 • احمد
  ۱ ۱

  خدا پدر روحانی بیامرزد... دولت رییسی فقط گرونی مشاهده می شه... سیب زمینی زمان روحانی سه هزار الان بیست وسه هزار...

دیگر رسانه‌ها