کد خبر 524469

سخنگوی سابق سازمان برنامه بودجه مطرح کرد؛

پیشنهاد پرداخت حقوق مدیران بر مبنای بازدهی پالایش و دارا یکم

سخنگوی سابق سازمان برنامه بودجه،‌ پیشنهاد کرد با توجه به درآمد ۲۰هزار میلیارد تومانی دولت از عرضه شرکتهای پالایشی و بانکی،‌ حقوق مدیران ارشد وزرای اقتصادی بر مبنای بازدهی نمادهای پالایش و دارا یکم پرداخت شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،‌ مهدی قمصریان با اشاره به التهابات اخیر بورس پیشنهاد کرد،  رییس جمهور در دولت سیزدهم میتواند حقوق وزرا و مدیران ارشد اقتصادی در وزارت خانه های صمت،‌نفت،‌ اقتصاد و دارایی،‌رفاه و تامین  اجتماعی،‌  بانک مرکزی و  سازمان برنامه بودجه را مبنی بر سود واقعی و عملکرد  شرکتهای مرتبط با نماد پالایش یکم و دارا یکم تنظیم و پرداخت نماید.

به گفته قمصریان، در این صورت  همه میبیند که در مدت کوتاهی نه تنها رشد قابل توجهی در سودآوری و مدیریت کارا تر این شرکتها اتفاق خواهد افتاد بلکه اوضاع بورس و بازار سهام هم متعادل شده و زیانهای سنگین سهامداران تا حدودی جبران خواهد شد.

گفتنی است،‌ پس از عرضه سهام دولت در ابتدای سال قبل  در سه بانک ملت، تجارت و صادرات و نیز 2 بیمه البرز و اتکایی امین در قالب دارای یکم، در نیمه سال دولت سهام خود در نمادهای پالایشگاه‌های تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز را با کلی اما و اگر و حواشی در قالب صندوق پالایش یکم به معامله‌گران فروخت؛ آن هم به این وعده که دستکم 30 درصد سود نصیب سرمایه‌گذاران پالایشی خواهد شد.

این در حالی است که حالا نه تنها 30 درصد وعده داده شده نصیب سهامداران پالایش یکمی نشد، بلکه فعلا 30 درصد از سرمایه آنها از دست رفته است و در باغ سبزی که دولت به سرمایه‌گذاران این واحدها داد، حالا جز زیان و ضرر تصویری برایشان ترسیم نکرده است. باید گفت سرمایه‌گذاران دارای یکم و پالایش یکم با توجه به اظهارنظر دولتی‌ها و وعده و وعیدهای داده شده، چه انتظاری داشتند اما در نهایت با چه شرایطی مواجه شدند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    حقوقها نجومی