کد خبر 507889

تا سال۲۰۳۰ صورت می‌گیرد؛

تغییر شغل ۱۰۰میلیون نفر در جهان به خاطر کرونا

موسسه مشاوره‌ای مکنزی اعلام کرد که شیوع کرونا باعث خواهدشد که تا سال۲۰۳۰، ۱۰۰میلیون نفر در جهان مجبور خواهند شغل خود را تغییر دهند.

به گزارش راشاتودی، موسسه مشاوره‌ای مکنزی اعلام کرد که شرایط به گونه‌ای است که 100 میلیون نفر در اقتصادهای برتر جهان مجبور هستند که تا سال 2030 شغل خود را تغییر دهند و تداوم شیوع ویروس کرونا در حال سرعت بخشیدن به این روند در بازار اشتغال جهانی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، این موسسه بین المللی پیش بینی خود نسبت به تعداد افرادی که مجبور هستند طی 10 سال آینده در 8 اقتصاد برتر جهان شغل خود را تغییر دهند را نسبت به پیش بینی قبلی  12 درصد افزایش داده است.

درواقع این موسسه می‌گوید: از هر 16 نفر یک نفر مجبور خواهد بود در کشورهای چین، فرانسه، آلمان، هند، ژاپن، اسپانیا، انگلیس و آمریکا تا 10 سال آینده شغل خود را عوض کنند. 

پیش بینی می‌شود 17 میلیون نفر از این 100 میلیون نفر آمریکایی باشند و با توجه به پایین آمدن حقوق‌ها در حوزه خرده فروشی و هتلداری 10 درصد کارمندان در آمریکا تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. 

این گزارش مدعی است که افراد جوان، بانوان، کم‌سواد و متعلق به اقلیت‌های نژادی در اروپا و آمریکا با فشار بیشتری برای تغییر شغل خود با توجه به شرایط پیش آمده ناشی از شیوع کرونا روبرو هستند.

در آمریکا افرادی که سواد دانشگاهی ندارند 1.3 درصد بیشتر در معرض تغییر شغل قرار دارند و این در حالی است که افرادی با نژاد آمریکای لاتین و یا سیاه‌پوست 10 درصد بیشتر در معرض تغییر شغل قرار دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر