کد خبر 502863

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

اقتصاد آمریکا چه زمانی به سطح پیش از کرونا باز می‌گردد؟/ نرخ بیکاری سه سال دیگر به حالت عادی می‌رسد

با وجود اینکه اقتصاد ایالات متحده از ضررهای ویروس کرونا در حال بهبود است، اما وضعیت رشد تا سال ۲۰۲۵ و نرخ بیکاری تا سال ۲۰۲۴ به سطح پیش از شیوع بیماری همه‌گیر بازنخواهد گشت.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش فوربس، بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط دفتر بودجه کنگره، اقتصاد ایالات متحده با توجه به بحران ویروس کرونا، سریع‌تر از آنچه که انتظار می‌رفت در حال بهبود است و پیش‌بینی می‌شود تا اواسط سال جاری در مسیر رسیدن به سطح رشد پیش از بیماری همه‌گیر قرار گیرد؛ اما با این حال، چند سال طول می‌کشد که بازار کار به حالت عادی بازگردد.

دفتر بودجه کنگره پیش‌بینی می‌کند که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم سال 2021 نسبت به سال گذشته 3.7درصد، و در سه ماهه چهارم سال 2022، 2.4درصد رشد کند.

تصویب لایحه بودجه 2.3تریلیون دلاری مرتبط با بیماری همه‌گیر در ماه دسامبر، سبب رشد متوسط 1.5درصدی اقتصاد در سال‌های 2021 و 2022 می‌شود، اما این هزینه گسترده نیز 774میلیارد دلار در سال 2021 و 98میلیارد دلار در سال 2022 به کسری بودجه دولت فدرال خواهد افزود.

این آژانس همچنین پیش‌بینی می‌کند که نرخ بیکاری تا پایان سال جاری به 5.3درصد کاهش یابد، اما خاطر نشان کرد که وضعیت اشتغال تا سال 2024 به سطح پیش از شیوع بیماری همه‌گیر نخواهد رسید. دفتر بودجه کنگره همچنین اشاره کرد که اقتصاد به طور کلی تا اوایل سال 2025 به حالت عادی خود دست نخواهد یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر