کد خبر 498444

عضو کمیسیون تلفیق مجلس؛

خبر حذف بودجه مربوط به غربالگری ارتباطی به کمیسیون بودجه ندارد

عضو کمیسیون تلفیق گفت: حذف بودجه مربوط به غربالگری از لایحه بودجه سال آینده ارتباطی به کمیسیون تلفیق ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مجید انصاری عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ ، با اشاره به خبر منتشر شده مبنی بر حذف بودجه مربوط به غربالگری از لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: این مسئله ارتباطی با کمیسیون تلفیق ندارد و به کمیسیون مشترک جوانی جمعیت و تعالی خانواده باز می‌گردد.

او ادامه داد: کمیسیون فرهنگی بنا به تأکید رهبر انقلاب در مورد موضوع خانواده و جمعیت مدتی بر روی طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده و پس از آن، کمیسیون مشترک بر روی آن کار کرد که هنوز هم بررسی مباحث در این کمیسیون به پایان نرسیده است. مسئله غربالگری در کمیسیون مشترک مطرح شده است، اما نه با عنوانی که در اخبار منتشر شد؛ به علاوه در راستای صیانت از خانواده و تشویق به فرزندآوری مباحث مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است.

چهارشنبه هفته گذشته کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک پیام توییتری با تبریک به مادران و پرسنل وزارت بهداشت تبریک گفت و نوشته بود که «بالاخره با تلاش برخی نمایندگان انقلابی مجلس اجبار به غربالگری توسط مادر و پزشکان با تجویزهای غیر استاندارد و غیر متقن علمی(که باعث قتل جنین‌ می‌شود) برداشته شد. حالا دیگر هیچ پزشک و مادر مجبور غربالگری کشتن جنین نیست.» خزعلی پس از مدتی توییت خود را پاک کرده است.

روز گذشته طیبه سیاوشی نماینده دوره دهم هم در گفت‌و‌گویی، درباره موضوع غربالگری نوزادان پیش از تولد گفته است «به نظر می‌رسد که بودجه مربوط به غربالگری از لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق حذف شده است. ظاهرا با لابیگری کبری خزعلی به عنوان رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای انقلاب فرهنگی، این بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس حذف شده است.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر