رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تشریح کرد؛

جایگاه درآمد‌های حاصل از فرار مالیاتی در بودجه ۱۴۰۰

محمدرضا پور ابراهیمی گفت: در بودجه ۱۴۰۰، درآمد‌های حاصل از فرار مالیاتی با اجرای طرح جامع مالیاتی، جایگزین منابع ناپایدار می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پور ابراهیمی، افزود: در بودجه سال آینده، معافیت‌های مالیاتی بیشتر می‌شود و ما برنامه‌ای برای افزایش مالیات نداریم.

وی ادامه داد: برنامه ریزی‌های صورت گرفته در بودجه برای شرایط رکود اقتصادی در جامعه هدفگذاری شده است.

پورابراهیمی گفت: در لایحه بودجه، درآمد‌های ناشی از مولدسازی، جایگزین درآمد‌های غیر قابل اتکاء می‌شود.

وی افزود: مجلس در حوزه منابع بودجه سال آینده، ورود کرده و سعی می‌کند با درآمد‌های در دسترس، کسری بودجه را جبران کند.

نرخ دلار دربودجه 1400, فقط یک عدد محاسباتی است

پورابراهیمی درخصوص تعیین نرخ دلار در بودجه سال آینده گفت: نرخ 11 هزار و 500 تومان میانگین بین ارز ترجیحی و نیمایی بوده و فقط یک عدد محاسباتی است.

وی افزود: درآمد‌های حاصل از فروش نفت با این نرخ دلار، به ریال تبدیل می‌شود و با توجه به اینکه دولت تعیین کرده روزانه 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت در سال آینده بفروش برساند، در آمد‌های خود را با نرخ دلار تعیین شده به ریال تبدیل می‌کند. ضمن اینکه عدد تعیین شده برای دلار، فقط یک عدد حسابداری است

رقم اوراق مشارکت دربودجه سال آینده بالا تعیین شده است 

پورابراهیمی در خصوص استفاده دولت از بازار سرمایه در بودجه 1400 گفت: دولت مقرر کرده در بودجه سال آینده 95 هزار میلیارد تومان از فروش سهام، درآمد کسب کند که با توجه به افزایش حجم بازار سرمایه و در صورت سود آورد بودن سهام، این رقم دور از دسترس نیست.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس  افزود: دولت رقمی نیز برای فروش اوراق در نظر گرفته که این رقم در بودجه بالا در نظر گرفته شده و ممکن است تغییری در آن داده شود.

وی اضافه کرد: میزان درآمد‌های دولت در کمیسیون تلفیق در دست بررسی است و باید تا یک هفته آینده بسته شود.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

آخرین خبر ها