کد خبر 494071

تا به امروز؛

دولت یارانه چند خانوار را حذف کرد؟

دولت در سال ۹۸ مکلف به حذف یارانه نقدی ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود که فقط توانست یارانه ۲۶۲ هزار و ۹۷۹ خانوار را حذف کند؛ البته بعد از ثبت اعتراض برخی از این خانوارها، یارانه ۳۴ هزار و ۸۷۰ نفر از این افراد مجدداً واریز شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، طبق تبصره 14 قانون بودجه دولت موظف است با استفاده از کلیه بانکهای اطلاعاتی در اختیار نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران اقدام کند.

برهمین اساس نیز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای ماده 6 آیین نامه اجرایی این بند،‌به منظور تدوین دستوالعمل اجرایی مربوط، نسبت به برگزاری جلسات با وزارت‌خانه‌های کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات، ‌سازمان برنامه بودجه کشور و هدفمندی یارانه‌ها اقدام و پیش نویس دستور العمل مربوط را در تاریخ 30 مرداد 98 به دستگاه های اجرایی فوق الذکر ارسال نموده لیکن دستگاه های مذکور پاسخی ارائه ننموده اند و دستورالعمل مربوط به تصویب نرسیده که مبین عدم رعایت مفاد حکم مربوط است.

در سال 98 تعداد یارانه بگیران حدود هفتاد و هفت میلیون و پانصد هزار بوده که حدود 23 میلیون و 250 هزار نفر آنها جزء سه دهک بالای درآمدی بوده اند. در سال مورد گزارش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استفاده از کلیه بانک های اطلاعاتی در اختیار، طی و مرحله در ماه های شهریور و مهر، نسبت به ارسال مشخصات تعداد 262 هزار و 979 خانوار شامل تعداد یک میلیون و پنج هزار و یکصد و بیست و چهار نفر به سازمان هدفمندسازی یارانه ها جهت حذف یارانه ایشان اقدام کرده است.

با این حال اما طبق گزارش تفریغ بودجه 98، دولت همچنان موفق به حذف 3 دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران نشده است.

همزمان با حذف یارانه برخی از دهک‌های بالای درآمدی، البته وزارت تعاون در اجرای آیین نامه اجرایی این بند جهت ثبت اعتراض افراد حذف شده و همچنین اعلام نتایج بررسی ها به کلیه معترضین، سامانه www.yaraneh10.mcls.gov.ir  را معرفی کرده که در سال 98 بعد از بررسی مستندات مربوط به معترضین ثبت نام کننده در سامانه ذکر شده، در مجموع تعداد 34 هزار و 870 نفر جهت دریافت یارانه،‌ مجدداً به سازمان هدفمندی یارانه ها معرفی شده اند.

گفتنی است،‌وزارت تعاون در اجرای ماده 7 آیین نامه اجرایی طی سال گذشته اطلاعات یک میلیون و دویست و یک هزار و نهصد و سی و دو نفر از موالید جدید را جهت برقراری یارانه ایشان به صورت ماهانه به سازمان هدفمندسازی یارانه ها ارسال کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مجید
  ۰ ۰

  درسته من حقوق بگیرم ولی زنوبچم چه گناهی کردن من 4 ماهه حقوق نگرفتم 4 ماهه بیمم ردنشده واسه نونه شبم موندم. هم یارانه میگیرم هم معشیتی وهم اون یک میلیون اولی رو گرفتم. ولی بما تعلق نگرفت. حقوقم ماهی 2میلیون 500 هست چرا بما تعلق نگرفت. من که راضی نیستم سپردمت ن به خدا

 • ناشناس
  ۳ ۰

  والا برادر شوهر من خودش خانمش ماهی 15 کار میکنن هر سه یارانه میگیرن

 • فرشته
  ۱ ۰

  چرا ب من نه وام و نه یارانه معیشتی تعلق نگرفته دریافتی وظیفم 2/800کدوتومن اجاره میدم شما بگید با800تومن چکار کنم دارم فقط قرض میکنممدام وام میگیرم آخه چرا اذیت میکنید

 • ناشناس
  ۴ ۳

  من ماشین نخریدم تابرج نه یارانه معیشتی واریز میشد برج ده واریز نشد دولت چرا یارانه معیشتی مارو که ماشین نداریم و از یارانه بنزین محروم هستین یارانه معیشتی مارو قطع کرده