کد خبر 492635

درخواست اغلب نمایندگان مجلس؛

حقوق کارگران حداقل ‌باید ۴۰درصد افزایش یابد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از پیشنهادات نمایندگان مجلس برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده را تشریح کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، علی‌ بابایی‌کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال 1400 در این کمیسیون، اظهار کرد: طبق لایحه بودجه سال آینده، حقوق کارمندان دولت قرار است 25 درصد افزایش پیدا کند که این موضوع به تصویب کمیسیون اجتماعی مجلس نیز رسیده است.

وی ادامه داد: البته پیشنهاداتی مبنی بر افزایش حقوق‌ کارمندان دولت در سال آینده تا سقف 30 درصد نیز مطرح شده بود که این پیشنهاد در جلسه اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب نشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین، افزایش پلکانی 25 درصدی حقوق کارمندان دولت در سال آینده و طبق لایحه بودجه را تکذیب کرد و گفت: حقوق کارمندان دولت در تمام سطوح در سال آینده، 25 درصد افزایش می‌یابد و در هیچ‌کدام از بندها و تبصره‌های لایحه بودجه اشاره‌ای به افزایش پلکانی حقوق کارمندان نشده است.

بابایی‌کارنامی همچنین به پیشنهادات نمایندگان مجلس درباره افزایش حقوق کارگران در سال آینده اشاره کرد و افزود: اغلب نمایندگان مجلس معتقدند با توجه به افزایش 25 درصدی حقوق کارمندان در سال آینده، حقوق کارگران حداقل ‌باید 40 درصد افزایش باید.

وی تأکید کرد: نمایندگان مجلس پیشنهاداتی را برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطرح کرده‌اند که این پیشنهادهای هنوز در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی نشده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: قرار است در یکی از جلسات این کمیسیون در هفته آینده، پیشنهادهای نمایندگان مجلس برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال 1400 را مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت، رقمی معقول، منطقی و منطبق با نرخ تورم را به شورای عالی حقوق و دستمزد پیشنهاد دهیم.

بابایی‌کارنامی در پایان با اشاره به پیشنهادات نمایندگان مجلس برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس در پیشنهادهای متعددی مطرح کرده‌اند که حقوق کارگران 30، 25 و یا حتی 45 درصد در سال آینده نیز افزایش یابد تا مطابق با تورم بوده و حداقل بخشی از هزینه‌های کارگران را جبران کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • سیده کبرا
  ۲ ۰

  ماکه بی سرپرست وحقوق نداریم جی؟لااقل هزینه هاگرانتر نشود ازکجابیاریم که درامدوحقوقی نداریم.

 • کارگر
  ۵ ۰

  الان ۴۵درصدمیگین تاموقع تصویبش میندازین برای روزاخروبه زورشاید۲۰درصداضاف کنین کارهرسالتونه

 • ناشناس
  ۴ ۰

  شوهر من کارگر سادس میگن با حقوق خیلی کم اگه خاستی بیا نخاستی نیا چرا ب فکر ما نیستین

 • ناشناس
  ۲ ۴

  اگر حقوق کارگران 40 درصد شود حقوق کارمندان وبازنشستگان هم باید 40 درصد افزایش یابد چون تورم هم 40 درصده فرق نباید گذاشته شود

 • کارگر
  ۵ ۰

  کارمندان نزدیک ۷ تا۸ میلیون حداقل میگیرن باز شاکی اند درحالی که کار خاصی نمیکنن پشت میز ننشینن ولی کارگر بیچاره ۳ تومن میگیره ۸ ساعت کار میکنه

 • مهدی
  ۱ ۰

  یک زندانی ماهی پنج میلیون تومان برای مملکت هزینه دارد ولی خاضرذنیستیم به بک کارگر جوان با داشتن زن وبچه این حقوق را پرداخت کنیم چرا؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اونی که سر پست نگهبانی ساختمان درحال احداث جوان وبیمه هم نداره چیکار کنه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  با این وضعیت، چهل درصد هم چیزی نیست. الان زیر ده میلیون خط فقر مطلقه.قیمت اجناس هرساله بصورت پلکانی ۲۰۰ درصد گرون میشه

 • کارگر
  ۱ ۰

  تونوخدا به داد کارگران قراردادی برسید با سه فرزند قد و نیم قد