کد خبر 490403

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد؛

انجام همسان‌سازی بازنشستگان تامین اجتماعی پیش از کشوری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیش از بازنشستگان کشوری انجام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اعطای بیمه و تسهیلات کرونایی به اهالی فرهنگ و هنر، گفت: در مورد تسهیلات مربوط به کرونا برای اقشار هنرمند، نویسنده، خبرنگار و اصحاب رسانه قبلا در ستاد ملی کرونا و کمیته اقتصادی آن ستاد مصوباتی در این رابطه صادر شده بود که بر اساس آن لیستی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار قرار می‌گیرد و منابع لازم در اختیار اصحاب فرهنگ و رسانه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: امروز بحث بیمه برای این عزیزان در دستور کار دولت بود که البته نوبت به طرح آن رسید و به جلسه بعد موکول شد و ان‌شاءالله در آن جلسه بیمه بیکاری دستور کار دولت خواهد بود.

شریعتمداری در ادامه اظهار داشت: یک مصوبه مهمی در مورد کمک هزینه یا یارانه پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز شبانه‌روزی و مراکز روزانه او ماکن نگهداری معلولین برای معلولیت‌های شدید و غیرشدید در منازل و نگهداری بیماران اوتیسم در منازل و مراکز طبق روال سال گذشته ما این را داشتیم که به صورت روزانه در مراکز درجه یک، ۷۵۳ هزار تومان و در مرکز درجه دو، ۶۷۲ هزار تومان پرداخت شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: برای بیماران روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی همین مبلغ در درجه یک ۱ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان و مراکز درجه دو ۱میلیون و ۱۰هزار و همچنین برای ارائه خدمات تخصصی در منزل ۶۷۲ هزار تومان از ابتدای سال ۹۹ قابل پرداخت خواهد بود.

وی افزود: برای کارگاه‌های تولیدی حمایتی ۸۱۴ هزار تومان، مراکز پشتیبانی شغلی که پیش از این مبلغی دریافت نمی‌کردند در سال جاری این مبلغ به ۵۳۸ هزار تومان رسید که بتوانند برای کاریابی و ایجاد شغل برای معلولین اقدام کنند.

شریعتمداری خاطر نشان کرد: همینطور برای معلولین و سالمندان فاقد سرپرست در مراکز شبانه‌روزی درجه یک یک میلیون و ۳۳۵هزار تومان و مراکز درجه دو مبلغ یک میلیون و ۲۳۵ هزار تومان در اختیار مراکز قرار خواهیم داد. برای نگهداری آنهایی که دچار بیماری های هپاتیت، ام اس، ضایعات نخاعی و بیماری های خاص هستند با توجه به نیازهای خاص در مراکز شبانه روزی یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومان از ابتدای سال ۹۹ در اختیار آن‌ها قرار می گیرد.

وزیر تعاون و رفاه اجتماعی افزود: در مجموع این ارقام نسبت به سال گذشته به طور متوسط بیشتر از ۲۰ درصد رشد داشته و تعیین آن با نظر دولت، سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انجمن مراکز غیر دولتی حوزه توانبخشی تنظیم و ارائه شده است.

وزیر کار همچنین درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: پیش از بازنشستگان کشوری بحث همسان سازی حقوق در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی با نظر کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی تعیین، ابلاغ و اجرا کردیم که این مساله حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان بار مالی برعهده سازمان تامین اجتماعی داشت.

وی ادامه داد: در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی از همان فضا بعد از تصویب در مورد مشاغل سخت و زیان آور که با پرداخت ۴ تا ۸ درصد از سوی کارفرما، مدت خدمت برای آن‌ها یک سال یک، یک سال و نیم محسوب می‌شود، بایستی در واقع یک اقدام دیگری در راستای همسان سازی انجام می‌شد که این در مصوبه‌ای که با نظر کانون تهیه شده بود مغفول قرار گرفت، لذا ما این را در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی تصویب کردیم و به اجرا در خواهد آمد که اجرای آن هم بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان بار مالی برای این سازمان دارد اما این حق طبیعی مشاغل است که در مشاغل سخت و زیان‌آور مشغول خدمت بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۰ ۲

  همش دروغه شریعتمداری دروغ گو

 • ناشناس
  ۴ ۰

  تو واقعا ناکارآمدی،۳۲ هزار طلب کارگران بازنشسته وکارگران شاعل از دولت است،نه لطف نا داشته شما ،در ثانی همسانسازی دولت که توهم منتفع شده با کارگری یکسان است،امان از رانت که باعث شد برامورات مردم مسلط شوید.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  درو

 • بازنشسته تامین اجتماعی
  ۶ ۰

  هرموقع اختلاف حقوق دو کارمند رسمی مدیریت خدمات که یکیش صندوق بازنشستگی کشوری هست و دیگری بازنشسته تامین اجتماعی و هردو با شرایط و مزایای یکسان در سال ۹۹ بازنشسته شده اند در سال ۹۹ حل بشه و اختلاف بین دونفر وجود نداشته باشه اون موقع درسته.
  و بازنشستگان تامین اجتماعی امیدوارند بزودی در سال ۹۹ درست بشه.

 • ناشناس
  ۶ ۰

  یعنی خاک تو سر تو وزیر کنن با این همه منت این چه افزایشی ه خجالت هم خوبه والا

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خجالت هم خوب چیزی

 • من خر هستم منن
  ۰ ۰

  خدایا همه ما را از نادانی محض بر حذر دار تا فرق بدهی را با کمک به سازمان تامین اجتماعی برای همسان سازی حقوق کارگران بازنشسته تامین اجتماعی فرق قایل بشیم

 • کریمی
  ۰ ۰

  خجلت دارداقای وزیر ابن همه سرصدا هیج خبرنیست

 • کریمی
  ۰ ۰

  مردچاق دروغ نگو تا کی مخواهی دروغ بگوی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ما ۶نفریم حقوق بازنشستگی ما ۳میلیونه کمکمون کنید به هیچی نمیرسیم بی سرپرسم هستیم چرا حقوق کشوری زیادشده ما چه گناهی کردیم

 • ُسیدعلیرضاسجادی سجادی
  ۰ ۰

  سلام حقوق مستمربگیران کار افتاده تامین اجتماعی خیلی کم است بایداضاف بشودبااین تحریم اقتصادی که دشمن درست کرد خیلی مشکل شده زندگی فکری بشودوسایل زندگی گران شده حقوق کم است باسختی زندگی می کنیم

 • کارگر
  ۰ ۰

  نا کار امدی وزیر کار مشخصه واییییییی

 • ع م بازنشسته تامین اجتماعی
  ۰ ۰

  آقای شریعتمداری وزیر کار محترم شما را به خدا نگذارید این اخر عمرمان شرمنده خانواده باشیم و صورتمون با سیلی سرخ نگهداشته باشیم با ۲۷۵۰ که ۱۵۰۰ اجاره خانه داده شود با ۱۲۵۰ می شود قبض اب وبرق وگاز با این تورم باعروس وداماد زندگی کرد یکبار هم که شده به فکر بازنشستگان باشید

 • علی درستکار
  ۰ ۰

  شمار وزیر هستی منکارشناس ارشد بازنشسته تامین اجتماعی الان حقوقم چهار میلیون از چهاد کشاورزی ما چکار کنیم