کد خبر 483092
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

رویکرد سیاسی دولت نسبت به طرح معیشتی مجلس

محمدرضا پورابراهیمی، گفت: مطمئن هستیم رویکرد سیاسی دولت نسبت به طرح معیشتی مجلس، یعنی مواجهه سیاسی به جای مواجهه کارشناسی با تصمیمات مجلس به ضرر مردم بوده و زنخواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات و موضعگیری های مسئولان دولتی نسبت به طرح معیشتی مجلس، گفت: این گونه موضع گیری ها نسبت به مجلس خارج از عرف اداری و رسمی کشور است و برای ما قابل قبول نیست؛ به هر حال، مجلس به دنبال کمک به مردم است و در طرح خود روش هایی را هم برای تامین مالی آن گفته و پیشنهاداتش را هم مطرح کرده است.

وی در همین راستا افزود: اما مسئولان دولتی عنوان می کنند که نه مایل هستند این کار را کنند ، نه قبول دارند و نه اجازه می دهند و حتی خبرهایی هم به ما رسیده است که پس از تصویب طرح معیشتی مجلس در اجرا به گونه ای عمل خواهد شد که عملا آن چه که مجلس می خواهد یعنی کمک به مردم، اتفاق نیفتد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر پرداخت بسته معیشتی 100 هزار تومانی برای یک سوم جامعه برای چهار ماه ، گفت: ما از اصل این عمل استقبال می‌کنیم اما اظهارات  رئیس جمهور مصداق یک بام و دو هواست و مشخص نیست اگر منابعی برای اجرای طرح معیشتی مجلس نیست، تصمیم گرفتن در این خصوص به چه مفهوم است و اگر منابعی وجود دارد چرا با طرح معیشتی مجلس به بهانه نبود منابع، مخالفت می شود.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه قطعا مردم از این فضای سیاسی آزرده خاطر می شوند، ادامه داد: پیشنهاد ما به دولت این است که در این ماه های پایانی  روند منطقی اتخاذ کند و اجازه ندهد فضای کشور به سمت یک فضای سیاسی برود؛ مطمئن هستیم این رویکرد سیاسی دولت یعنی مواجهه سیاسی به جای مواجهه کارشناسی با تصمیمات مجلس به ضرر مردم بوده و به نفع جامعه نخواهد بود.

وی تصریح کرد:مجلس در این قضیه از مواضع کارشناسی خود دفاع خواهد کرد، انتظار مردم همین است که نماینده ها پای منافع مردمی بایستند؛قطعا مجلس هم موضوع حمایتی خود از مردم را ادامه می دهد و پیشنهادمان هم به دولت این است که از نگاه سیاسی نسبت به این موضوع دست بردارد و این ماه های پایانی عمر دولت، رضایتمندی مردم از خودش را افزایش دهد.

نماینده مردم کرمان در مجلس در پاسخ به این پرسش که دولت برای تامین منابع بسته معیشتی 100 هزار تومانی به مردم نیاز به مجوز دولت دارد؟بیان داشت: اگر پرداخت این میزان در قالب تعهداتی است که قبلا در بودجه دیده شده نیاز به مجوز مجلس نیست اما اگر عدد جدیدی است و روش و نحوه پرداخت آن ارتباطی به تعهدات بودجه ای ندارد، طبیعتا دولت باید از مجلس مجوز بگیرد.

ارسال نظر