کد خبر 480911

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه تشریح کرد:

آخرین جزئیات تدوین بودجه ۱۴۰۰

حمید پورمحمدی در خصوص تعیین تکلیف بودجه ۱۴۰۰ توضیحاتی داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور، درباره آخرین جزئیات تدوین بودجه ۱۴۰۰ ابراز کرد:  تعیین تکلیف بودجه با سرعت جلو می‌رود. خوشبختانه  تمام تبصره بودجه (به جز ۲ تبصره)  در ستاد بودجه نهایی  شده است. منابع و مصارف، اعداد و ارقام هر چه که لازم بود انجام شد.  

معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور، افزود: در هفته گذشته بودجه شرکت‌های دولتی را یک ماه زودتر از موعد مقرر و بنا به درخواست مجلس و بر اساس آئین نامه داخلی مجلس تحویل ریاست مجلس شد که آنها، تا بودجه کل کشور را تقدیم کنیم، فرصت داشته باشند هم از طریق کمیسیون بودجه هم دیوان محاسبات وقت بیشتری برای شرکت‌های دولتی بگذارند.  

پورمحمدی بیان کرد: در حال حاضر یک ماه زودتر از موعد قانونی، بودجه را تقدیم کرده ایم. در مورد بودجه عمومی و به طبع آن بودجه کل کشور هم قطعا به رول سال‌های اخیر در موعد مقرر قانونی که نیمه آذر ماه است، آن را تقدیم خواهیم کرد که اکنون مراحل پایانی آن در حال انجام است.

بودجه واقعه بینانه است

معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور،  افزود:  آنچه مهم است بودجه سال آینده بسیار واقع بینانه و متکی به ارقام کاملا محکمی خواهد بود و هیچ لزومی ندارد در آن اقرار کنیم. اکنون فارغ از تعهدات پیرامونی نگاه می‌کنیم که در کشور‌های دیگر چه خواهد شد و تاثیر آن بر ما چه خواهد بود.

او ادامه داد: با سوءذن نگاه می‌کنیم و سعی خواهیم کرد بودجه را طوری ببندیم که کل کشور از ناحیه بودجه دچار تلاطم نشود، کما اینکه بودجه امسال هم به نحوی است که ما به لطف الهی تاکنون که اواخر ماه آبان هستیم و تخصیص‌های پایانی را انجام می‌دهیم، حتی ساعتی در تعهدات نسبت به کارمندان، بازنشستگان، معلمان و پرداخت یارانه نقدی و نسبت به بازپرداخت اصل سود اوراق مالی ساعتی هم تاخیر نداشتیم و به طور منظم کار انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر