کد خبر 480655

متولی اصلاح ساختار بودجه کدام سازمان است؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ارائه بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه متولی طرح اصلاح ساختار بودجه است و امسال نیز باید در لایحه سال ۱۴۰۰ متعین شود و بتواند مستند و شفاف در بودجه قابل دسترس برای همه باشد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جلسه ستاد بودجه سال 1400 با حضور  محمدباقر نوبخت، تنی چند از معاونان، روسای امور و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه برگزار شد. در ابتدای این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: خوشبختانه امسال نیز مانند سال‌گذشته بودجه شرکت‌های دولتی به موقع به مجلس تقدیم شد که شامل گزارش شش ماهه اول امسال و عملکرد سال گذشته بود، که با زحمات  همکاران  در جلسات ستاد بودجه تهیه و نهایی شد.

نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه متولی طرح  اصلاح ساختار بودجه است که همواره با جدیت آن را دنبال کرده  و امسال نیز باید در لایحه سال 1400 متعین شود و بتوان مستند و شفاف در بودجه قابل دسترس برای همه باشد.

در ادامه این جلسه، تبصره 20 لایحه بودجه سال آینده که شامل بندهای متعدد برای اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌ها و مواردی از قیبل هزینه‌یابی خروجی‌ها، تفاهم‌نامه منعقده و هزینه کرد اعتبارات است؛ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا ستاد رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر