کد خبر 473964
معاون امور رفاه وزیر تعاون؛

وام همه ۶۰۰هزار متقاضی تسهیلات دوم کرونایی پرداخت شد

معاون امور رفاه وزیر تعاون گفت: برای دریافت تسهیلات دوم کرونایی خانوار فقط ۶۰۰هزار نفر متقاضی بودند که وام آنها پرداخت شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، احمد میدری، در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از خانوارهای ایرانی برای دریافت وام نوبت دوم تسهیلات کرونایی اقدام کردند، گفت: در مرحله اول بیش از 22 میلیون خانوار تسهیلات کرونایی یک میلیون تومانی دریافت کردند و در مرحله دوم به حدود 4 میلیون خانوار از طریق پیامک برای دریافت مرحله دوم وام کرونا پیامک زده شد که از این تعداد فقط 600 هزار نفر متقاضی شدند که به آنها دومین وام یک میلیون تومانی پرداخت شد. بنابراین متقاضی زیاد نبود.

معاون امور رفاه وزیر تعاون همچنین در مورد اینکه قرار شد آزمون وسع خانوارها برای دریافت یارانه بنزین برگزار شود که گفت: فعلا آزمون وسع خانوار اجرا نمی‌شود و برنامه دولت برای پرداخت وام یارانه بنزین تغییری نکرده و برنامه جدیدی ندارد.

وی این را هم گفت که طرحی از سوی نمایندگان مجلس برای اعطای سبد کالایی به خانوارها تهیه شده است که منتظریم تکلیف این طرح در مجلس چه می‌شود و نمایندگان پیگیر پرداخت سبد کالایی به خانوارها هستند. بنابراین فعلا دولت برنامه جدیدی برای خانوارها ندارد.

ارسال نظر