کد خبر 469044

در مرداد ماه امسال؛

سود واریزی به حساب مشمولان سهام عدالت ۱۶درصد رشد کرد

سود واریزی به حساب مشمولان سهام عدالت در مرداد۹۹ نسبت به سود واریزی در سال گذشته ۱۶درصد رشد داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی با اشاره به آزادسازی سهام عدالت حدود ۴۹ میلیون نفر از مشمولان به دو روش مستقیم و غیر مستقیم، جزئیاتی از آخرین وضعیت سهام عدالت ارائه داد.

براساس این گزارش، در جریان آزادسازی سهام عدالت، حدود ۱۹ میلیون نفر روش مستقیم و ۳۰ میلیون نفر نیز روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند.

در روش مستقیم آزادسازی سهام عدالت و سهامداری، مالکیت و مدیریت سهام عدالت بدون هیچگونه واسطه به خود فرد سهام‌دار منتقل می‌شود. یعنی در این روش مستقیم مسئولیت مدیریت، حفظ و نگهداری از سهام بر عهده خود سهام دار است.

در روش غیر مستقیم نیز مدیریت سهام توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. با توجه به اینکه اکثر سهامداران، روش غیر مستقیم آزادسازی را انتخاب کردند، ورود شرکت‌های استانی به بورس از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی اولین شرکتی بود که وارد بورس شد و شرکت‌های بعدی نیز به مرور وارد بورس خواهند شد.

همچنین در این گزارش با اشاره به واریز سود سهام عدالت برای بیش از ۴۱ میلیون نفر تصریح شده که طی سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ معادل ۱۸.۵ درصد از ارزش کل واگذاری‌های انجام شده مربوط به سهام عدالت بوده است. سود مالی سال ۹۷ شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت مبلغی به ارزش ۴۷ هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال بوده که به حساب ۴۱ میلیون نفر از مشمولان واریز شده است.

در این زمینه بخوانید

ارزش سهام عدالت من (یکم مهرماه)

علت تاخیر در انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

مقایسه سود واریزی شرکت‌های موجود در پرتفوی سهام عدالت نیز حاکی از رشد ۱۶ درصدی در سال ۹۷ نسبت به سال ماقبل آن است. سود واریزی سال مالی ۹۷ که در مرداد ماه سال ۹۹ واریز شده است ۴۷ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سود واریزی در مرداد ماه سال ۹۸ که ۴۰ هزار میلیارد ریال بوده ۱۶ درصد رشد داشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  فقط حرف

 • مهدی
  ۲۱ ۳

  سلام من از خرداد ماه فروختم هنوز یک ریال واریز نشد چرا با اعصاب مردم بازی میکنید

 • ناشناس
  ۲۲ ۲

  سلام تو رو خدا ۳۰ در صد دوم چرا پیگیری نمیکنید اولی رو که خورد خورد دادن دومی رو هم جن به لب میکنن بخدا سرپرستم لازم دارم تو رو خدا مسولین پیگیری کنید ممنون

 • شهرام عبدالی
  ۱۱ ۲

  اونایی که ۳۰ درصد فروختند اونا چیکار کنند میشه ۷۰درصد باقی مانده رو بدی به یکی ازکارگزاریها باهاش توبورس کارکنند

 • سیده فاطمه موسوی
  ۳ ۱

  چراپول سهام ثبت شده ماکه برای فروش سهام ثبت کردیم واریزنمیکنین

 • صابر امیری
  ۲ ۱

  من۱۸.۶.۹۹سهام عدالتم فروختم چرانمیاد حساب بانک ملی

 • کبری
  ۲ ۰

  سلام منم از ۱۳/۳/۹۹ ۳۰ درصد رو فروختم پس چرا تا الان نتونستم پولی دریافت کنم آخه پاییز هم شد لطفاً اگه زحمتی نیست رسیدگی کنید