کد خبر 465596

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد:

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان/ منابع مالی کارانه کادر درمان تامین شد

نوبخت گفت: قول دادیم قبل از فرارسیدن مهر پرداخت پاداش بازنشستگان را آغاز کنیم که این امر از ابتدای این هفته با پرداخت ۵هزار و ۷۰۰میلیارد تومان آغاز شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ارتباط زنده صفحه شخصی خود در اینستاگرام در تشریح اقدامات سازمان برنامه و بودجه کشور برای کادر درمان و فرهنگیان اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور طبق قانون ۳۴ و ۳۵ برنامه و بودجه موظف است عملکرد دستگاه‌هایی که از دولت بودجه دریافت می‌کنند را بررسی کند و همین کار را در تمامی نهاد‌ها از جمله بهداشت و درمان انجام داد. 
وی بیان کرد: ابتدا شکایات فرهنگیان درباره طرح رتبه بندی معلمان را شنیدم. در جلسات مختلفی  این موضوع را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که شکایات آن‌ها درست است و خوشبختانه مشکلات آن‌ها برطرف شده است.
این مقام مسئول گفت: پس از فرهنگیان، بازنشستگان را دعوت به حل مشکلات کردیم و با نمایندگان آن‌ها به بررسی قوانین متناسب سازی حقوق‌ها پرداختیم. قول دادیم قبل از فرارسیدن مهر، پرداخت پاداش بازنشستگان را آغاز کنیم که خوشبختانه این امر از ابتدای این هفته با پرداخت ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آغاز شده است.

منابع  مالی کارانه کادر درمان تامین شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: یکی از عمده ترین مشکلات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کمبود نیرو بود. خوشبختانه امسال مجوز استخدام برای ۲۲ هزار پرسنل به وزارت بهداشت داده شده است که اولویت آن‌ها جذب نیروهای شرکتی و رسمی شدن آن ها از طریق برگزاری آزمون است.
نوبخت در ادامه با اشاره به اینکه برای پرداخت کارانه، منابع مالی تامین شده است، بیان کرد: پرداخت کارانه کارکنان، جزو وظایف سازمان برنامه و بودجه نیست و سازمان‌ها موظف هستند از منابع اختصاصی خود آن را تامین کنند، اما به دلیل شرایط خاص کرونا، امکان کسب درآمد اختصاصی محقق نشد و سازمان برنامه و بودجه مسئولیت تامین این مبالغ را بر عهده گرفت.
او تاکید کرد: برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی به مدت ۱۲ ماه هم کارانه پرداخت نکرده اند و ما نیز با اولویت نیاز این نهاد‌ها وارد عمل خواهیم شد. خوشبختانه منابع مالی آن نیز تامین شده است به طوری که از فردا می‌توانند پرداخت‌های خود را آغاز کنند.

او تاکید کرد: پرداخت کامل فوق‌العاده ویژه در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی می‌شود.

نوبخت گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ هر آنچه برای اجرای کامل فوق‌العاده ویژه در سال آتی لازم است، پیش بینی خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چرا پاداش بازنشستگان نیروی انتظامی را نمی دهید

 • محمد
  ۰ ۰

  سلام.متاسفانه‌امروز‌۸مهر اماپاداش‌بازنشستگان‌کشوری که‌قرار
  بودآخرشهریورپرداخت شود ندادندواقعا ما بازنشسته‌ها نمی دانیم
  چه بایدبکنیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدا می‌دونه که ما یک عمر زحمت مخلصانه واسه جمهوری اسلامی کشیدیم ولی جواب ما این هست که یک سال از بازنشستگی ما گذشته هنوز به ما یک ریال ندادن شما رو به همون خدا که می‌پرستید این بازنشستگی رو واریز کنید تا من مشکلات خودمون رو حل کنیم خواهش رسیدی کنید از طرف جمع ی از بازنشستگان جهاد کشاورزی کشوری