کد خبر 464490

یک فعال حوزه تعاون:

تعاونی‌ها فضای کسب و کار را بهبود می‌بخشند

یک فعال حوزه تعاون با تاکید بر نقش تعاونی‌ها در بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید گفت: باید از ظرفیت‌های مغفول مانده بخش تعاون کشور برای کاهش بیکاری، اشتغالزایی و بهبود جریان کسب و کار استفاده کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حمید حاج اسماعیلی با تبریک هفته تعاون به تعاونگران کشور اظهار کرد: با وجود آنکه بخش تعاون به عنوان یکی از سه رکن اساسی اقتصاد کشور مطرح است اما بهره گیری از ظرفیت های این بخش در بازار اشتغال و فضای کسب و کار مورد غفلت قرار گرفته و همین امر در کاهش سهم تعاون تاثیرگذار بوده است.

تحقق اهداف جهش تولید با استفاده از ظرفیت های تعاون

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری همواره در دیدار خود با فعالان اقتصادی به اهمیت نقش تعاون در اقتصاد و معیشت مردم و توسعه فعالیتهای تعاونی تاکید و تعاون را بخشی راهگشا و عدالت محور عنوان کرده اند، چراکه تعاون به سرمایه های اجتماعی و ظرفیت های عظیم انسانی متکی است و بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های تعاون ما را به سمت تحقق اهداف جهش تولید سوق می دهد.

کاهش فاصله طبقاتی با توسعه فعالیت های تعاونی

این فعال حوزه تعاون، رشد و پویایی تعاونی ها را مستلزم مشارکت اجتماعی و جمع گرایی دانست و گفت: گسترش تعاون و فعالیت های تعاونی در جامعه باعث می شود که توزیع سهم عادلانه تری از منابع کشور به نفع مردم را شاهد باشیم و اختلاف و فاصله طبقاتی کاهش یابد.

حاج اسماعیلی بر لزوم هدایت اعتبارات به سمت اشتغالزایی در بخش تعاون، ترویج فرهنگ تعاونی، حمایت از ایده های نوین در تعاونی ها و شکل گیری تعاونی های دانش بنیان تاکید کرد.

تجمیع سرمایه های خرد و ایجاد کسب و کارهای کوچک

وی تصریح کرد: امروز بسیاری از کشورهای دنیا از جمله هند، تجمیع سرمایه ها و دارایی ها و راه اندازی کسب و کارهای خرد و کوچک خود را بر پایه تعاونی ها بنا نهاده اند و از این طریق به ارتقای سطح معیشت افراد جامعه و اقتصاد خود کمک کرده اند که این امر از مزیت های بخش تعاون به شمار می رود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری