کد خبر 462322

وزارت اقتصاد طی گزارشی توضیح داد

سال گذشته چقدر اوراق مالی اسلامی منتشر شد؟

معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری وزارت اقتصاد در سال گذشته معادل ۸۲هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی شامل ۴۰هزار میلیارد تومان اوراق نقدی و ۴۲هزار میلیارد تومان اوراق غیر نقدی منتشر کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزارت اقتصاد به مناسبت هفته دولت طی گزارشی به تشریح اهم سیاست‌ها، برنامه‌های عملیاتی، اقدامات اجرایی و دستاوردهای معاونت نظارت مالی و خزانه داری این وزارتخانه پرداخته است.  

طبق این گزارش، در طول سال گذشته معادل ۱۳ هزار و ۱۳۵ میلیارد تومان تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت از طریق صدور اوراق تسویه نوع اول و دوم صورت گرفته است. همچنین، این گزارش تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت به مبلغ ۲ هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان، بر اساس ۱۳ مصوبه هیئت وزیران را نیز به عنوان بخشی دیگر از عملکرد معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور طی سال ۱۳۹۸ اعلام می‌کند.

علاوه براین، "هوشمند سازی عملیات مالی دولت" به عنوان فصلی دیگر از وظایف معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور مورد اشاره قرار گرفته و "اجرای کامل سامانه تخصیص اعتبارات (سناب) "، " سامانه جامع حسابداری خزانه"، " سامانه درخواست وجه الکترونیکی"، " سامانه مدیریت حساب‌های بانکی" و " پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت به صورت مستقیم و هم‌زمان" به عنوان مصادیق اجرایی آن معرفی شده است.

خزانه‌داری کل کشور، حقوق و مزایای مستمر حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی دولت را از طریق سیستم پایای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به صورت مستقیم و هم‌زمان پرداخت می‌کند.

گزارش ستاد اطلاع رسانی عملکرد یک ساله وزارت امور اقتصادی و دارایی در تشریح اقدامات معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در حوزه مدیریت دارایی‌های دولت، عنوان می‌کند: برای شناسایی اموال غیرمنقول دولت با ایجاد سامانه جامع اطلاعات دستگاه‌های اجرایی (سادا) و ایجاد حساب کاربری و ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی، تا مرداد سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۴۱ هزار و ۷۵۱ ملک دولتی ثبت شده که از این تعداد، ۲۳ هزار و ۷۵۴ ملک در یک‌ساله اخیر، شناسایی و ثبت‌ شده است.

همچنین، از صدور تعداد ۹۰۷ فقره گواهی برای تثبیت مالکیت اموال غیرمنقول دولت طی یک سال منتهی به پایان مرداد ۱۳۹۹ و شناسایی و ثبت تعداد ۷.۵ میلیون قلم، اموال منقول با اجرای نظام نوین اموال منقول غیرمصرفی و شیوه‌نامه شناسایی اموال دولت توسط معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در حد فاصل مرداد ۱۳۹۸ لغایت مرداد ۱۳۹۹ توسط خبر داده است.

علاوه براین، معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی در سال ۱۳۹۸ در کل ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی شامل ۴۰ هزار میلیارد تومان اوراق نقدی و ۴۲ هزار میلیارد تومان اوراق غیر نقدی منتشر کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر