کد خبر 456198

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد؛

تخصیص ۱۰۰۰میلیارد اعتبار برای اجرای ٣٣پروژه در فارس

معاون رئیس جمهور اعلام کرد که در راستای تحقق جهش تولید، ٣٣طرح و پروژه در بخش‌های گردشگری، صنعت، خدمات و کشاورزی با اعتبار ۱۰۰۰میلیارد تومانی برای استان فارس تعریف شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت عصر چهارشنبه ٨ مرداد در بدو ورود به فرودگاه شیراز و در جمع خبرنگاران بیان کرد: این سفر پیرو سفر چند هفته قبل به فارس در راستای بازدید از بزرگراه شیراز-اصفهان انجام شده است.

او افزود: در سفر قبلی مقرر شده بود که ٣٠٠ میلیارد تومان برای تکمیل این آزاد راه از سوی دولت با توجه به اینکه از مصوبات سفر رئیس جمهور بود، انجام شود که تخصیص یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: همچنین برای سفر قبلی رئیس جمهور حدود یکهزار و ١٨ میلیارد تومان اعتبار برای ٥٠ طرح و پروژه مصوب شد که امروز برای آخرین بررسی‌های مصوبات آن سفر وارد فارس شده‌ایم.

نوبخت خاطرنشان کرد: از این میزان اعتبار مصوب شده بالغ بر سه هزار و ٣٠٠ میلیارد تومان پرداخت شده است. با توجه به افزایش حجم ریالی برخی پروژه‌ها، هنوز برای تکمیل برخی از آنها نیازمند تقویت مالی برای استان فارس هستیم.

او همچنین خاطرنشان کرد: برای ٣٣ طرح و پروژه تعریف شده برای فارس بیش از یکهزار میلیار تومان اعتبار پیش‌بینی شده که اگر بتوانیم آنها را امسال اجرایی کنیم بیش از ٦ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان به ارزش تولیدات مرتبط با این طرح‌ها افزوده خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر