کد خبر 455129

جزییات اعطای کارت اعتباری سهام عدالت تشریح شد

وام ویژه برای صاحبان سهام عدالت

عضو شورای عالی بورس درباره اعطای کارت اعتباری سهام عدالت گفت: این موضوع در شورای عالی بورس مطرح شد و بانک مرکزی نیز در بخشنامه‌ای به بانک‌ها اجازه داده تا در قبال توثیق الکترونیکی سهام عدالت، به دارندگان این سهام، اعتبار بدهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، آزادسازی سهام عدالت از جمله اقدامات مهم دولت تدبیر و امید بود که در نهایت در ۹ اردبیهشت‌ماه اجرایی شد و از روز ۱۰ اردیبهشت تا هشتم خرداد ماه به سهامداران فرصت داده شد تا در صورتی که به دنبال انتخاب روش مدیریت مستقیم هستند و می‌خواهند مالکیت و مدیریت سهام خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار خود بگیرند، با ورود به سامانه www.samanese.ir نسبت به این امر اقدام کنند، اما این فرصت با توجه به استقبال مشمولان سهام عدالت برای انتخاب روش مستقیم در ابتدا تا ۱۵ خرداد ماه و در نهایت تا ۲۹ خردادماه تمدید شد.

ساز و کار مربوط به نحوه معاملات سهام عدالت به دستور رهبر معظم انقلاب در اختیار شورای عالی بورس قرار گرفت که جلسه‌ای در شورای عالی بورس در زمینه تصمیم‌گیری برای معاملات سهام عدالت به صورت اضطراری برگزار و تصمیمات لازم در این زمینه گرفته شد.

تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، منجر به فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت شد و به دنبال این تصمیم اعلام کردند افرادی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند از تاریخ ۶ خرداد می‌توانند با توجه به شرایط اعلام شده نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند.

پرداخت اعتبار تا سقف ۶۰ درصد ارزش سهام عدالت

افراد زیادی به صورت عجولانه اقدام به فروش سهام خود کردند که در این زمینه شورای عالی بورس برای جلوگیری از تصمیمات هیجانی مشمولان سهام عدالت در راستای فروش سهام خود تصمیم به اعطای کارت اعتباری سهام عدالت گرفت که این موضوع مورد موافقت دولت و بانک مرکزی قرار گرفت.

به دنبال چنین تصمیمی اعلام شد، مشمولان سهام عدالت می‌توانند از طریق نظام بانکی تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد از ارزش دارایی سهام عدالت خود، کارت اعتباری دریافت کنند و با استفاده از آن می‌توانند با مراجعه به مراکز خرید، به صورت اعتباری خرید کنند، براساس این طرح، مشمولان سهام عدالت تا یکسال فرصت دارند وجه را به بانک تسویه کنند.

درباره زمان اجرای این اقدام، ابهاماتی در میان مشمولان سهام عدالت وجود داشت که در این زمینه حسن سلاح ورزی، عضور شورای عالی بورس در حساب کاربری خود در توئیتر از ارائه کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت از هفته آینده، خبر داد. 

«حسین سلاح‌ورزی» امروز (شنبه) با اشاره به جزییات ارائه کارت اعتباری سهام عدالت از هفته آینده افزود: این موضوع در شورای عالی بورس برای دارندگان سهام عدالت مطرح شد و بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای به بانک‌ها اجازه اجرای این کار را داده است تا در قبال توثیق الکترونیکی سهام عدالت به دارندگان این سهام اعتبار بدهند.

وی خاطرنشان کرد: فراهم شدن دستورالعمل و مقررات و همچنین ایجاد امکانات فنی وثیقه گذاری الکترونیکی سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری نیازمند تمهیداتی بود که تاکنون این اقدامات انجام شده است.

به گفته عضو شورای عالی بورس، هفته گذشته در شورای عالی بورس، اعطای کارت اعتباری سهام عدالت مصوب و به بانک‌ها اجازه داده شد تا سهام عدالت را به وثیقه بگیرند.

وی اظهار داشت: به نظر می‌رسد به زودی و با توجه به اعلام آمادگی چند بانک، این اقدام به مرحله اجرا برسد و در شرایط کنونی با موانع خاصی در این زمینه مواجه نیستیم.

سلاح‌ورزی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بازپرداخت اعتبار ارائه شده همراه با سود خواهد بود یا خیر، گفت: جزییات در این زمینه باید از سوی بانک ها اعلام شود، این اعتبار وام تلقی نمی‌شود، بنابراین نه تنها با اثر تورمی همراه نخواهد شد بلکه می‌تواند با تحریک تقاضا در اقتصاد کشور اثرات مثبتی را داشته باشد.​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳۰ ۰

  _ به تشخیص شما عجولانه! و هیجانی! ، ولی در اصل از روی نیاز ضروری.

 • آناهید
  ۲۳ ۲

  البته تیتر "دام ویژه"برای دارندگان سهام عدالت برازنده تره،تا وااام ویژه،چه وامی؟چه کشکی؟

 • حسن
  ۳۲ ۲

  کارت اعتباری نمیخایم فقط ۳۰ درصد سها ممون رو واریز کنید کارت اعتباری پیش کش خودتون نشستن فکر میکنن چطوری مردم رو بدهکاردولت بکنن با این عدالتشون

 • مهدی غلامی
  ۳۶ ۲

  شما محبت داری. بله کارت اعتباری خیلی خوبه.
  ولی شما اول مبلغ اون 30 درصد واریز کنید بعد نقشه دیگه ایبکشید.
  من از13/3سهام خودم از بانک سپه اقدام کردم. ولی هنوز یه هزاری واریز نکردن یعد میری بانک جواب د ست وحسابی نمیدن. تورو خدا یکاری بکنید

 • بازنشسته
  ۳۱ ۲

  دنبال ی راهی هستن که این سهام رو ،از جیب ملت بکشن بیرون ی آبم روش

 • فتاح
  ۱۹ ۳

  کاش هرکجای بودم بجز ایران.خسسسستهام

 • مهدی حسین تبار
  ۸ ۱

  ما هم مستاجریم. هم ایرانی. پس سهام ما چی شد. سهام نا دالت

 • زهرا
  ۱۳ ۱

  چرا هیچ وقط نظراتم رو نمی بینم اهای ا نایی که بالا بالایید لطفا این پایین روببینید اینقدر شعار ندید مردم دارناز گرسنگی میمیرن

 • حمید
  ۸ ۰

  کارگزاری ملل پویا پول سهام ما را بده خواهشن
  ۵۰ روز شد خدایا آقای رئیسی این پیامهای ما را
  بخونه خسته شدیم ارحم وترحم ، از خدا بترسید ،

 • ز. طلا
  ۶ ۱

  کاری که مافیای های ایتالیا در این روزهای کرونا یی با مردم ایتالیا میکنند اونها رو زیر قرص و وام میبرند تا مغازه ها و املاک اونها رو از چنگ شون در بیارند .این دولت هم با این کار میخواد سهام مردم از چنگ مردم در بیاره.

 • بانک انصار نصف پولمو خورد
  ۳ ۰

  واسه فروش سی درصد سهامم بعد از دو ماه بانک انصار دوازده درصد از سی درصدو خورد دیگه غلط میکنم به بانکها اعتماد کنم الان بازار ازاد مشتری داره هفتاد درصد باقیماندش زیر قیمت میدم ولی به این دزدها نمیدم وام هم بخوره تو سرشون

 • علی محمدزاده
  ۳ ۰

  دیگه خسته شدیم از بس دروغ شنیدیم
  تازه میفهمم چوب خدا صدا نداره یعنی چی
  یعنی تو ایران زندگی کنی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وام خیلی خوبه زندگی رو عوض میکنه
  روی لینک زیر کلیک کنید تا از درآمد سرشار بشین

  https://b2n.ir/954516

 • معصومه
  ۰ ۰

  خدا لعنتشون کنه از کی فروختیم هر ۶۰ درصد فثط۷۰۰تومن دادن

 • معصومه ریسی
  ۰ ۰

  چطور کارگزاری هستی خالر اسلامبولی بانک سپه کو سهام عدالت من همش ۳۰چ۰ت ۹۰۰۰ت خدا نعله واریز کنی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری