کد خبر 454635

وزیر راه و شهرسازی گفت:

متقاضیان وام ودیعه مسکن را بدون ضامن بانک‌ها دریافت کنند

وزیر راه و شهرسازی گفت: کارگران و حقوق بگیران با حقوق و درآمد ثابت می‌توانند پس از ثبت نام و دریافت کد تاییدیه، با اخذ گواهی (کسر از حقوق) و بدون نیاز به ضامن به بانک‌های عامل مراجعه کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه نشست سه جانبه ویدئو کنفرانسی با وزرای حمل و نقل افغانستان و ازبکستان در جمع خبرنگاران گفت: به‌زودی و در چند روز آینده نحوه نام نویسی و ثبت نام از متقاضیان ودیعه مسکن مستأجران اعلام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این ودیعه برای متقاضیان ساکن شهر تهران ۵۰ میلیون تومان، در کلانشهرها ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان است.

وی افزود: کارگران و اقشار حقوق بگیر با حقوق و درآمد ثابت می‌توانند پس از ثبت نام در سامانه مربوطه و دریافت کد تاییدیه و با اخذ گواهی (کسر از حقوق) از محل کار خود و بدون نیاز به ضامن، به بانک‌های عامل مراجعه کنند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، در این طرح خانوارهای پنج نفره (پدر و مادر و سه فرزند) و کسانی که برای اولین بار خانه اجاره می‌کنند (ازدواج کنندگان جدید) و خانه اولی‌ها در اولویت اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن هستند و پس از ثبت نام، مبلغ به حساب مالکان خانه‌ها واریز می‌شود و پس از پایان مبلغ قرارداد، اصل مبلغ به بانک مسترد خواهد شد.

وی افزود: در این مدت، مستأجران فقط کارمزد این ودیعه را که ۱۳ درصد است پرداخت خواهند کرد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، برای افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی کمیته امداد امام خمینی ره و سازمان بهزیستی نیز تسهیلاتی دیده شده است که از طرف خود دستگاه‌های مسؤول اطلاع رسانی خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: جزئیات این طرح که از چندی قبل وعده تحقق آن را به مردم در ابتدای مرداد ماه داده بودیم بزودی و در چند روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد و از جمله، معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی با حضور در رسانه ملی، امشب جزئیات این طرح را تشریح خواهد کرد.

گفتنی است بر اساس این طرح، کمک ودیعه اجاره مسکن در تهران ۵۰ میلیون تومان، شهرهای بالای یک میلیون نفر (شامل مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.

سود ودیعه مسکن در این طرح، ۱۳ درصد است که ماهانه توسط مستأجران به بانک پرداخت می‌شود و اصل ودیعه بعد از اتمام قرارداد اجاره، به بانک مسترد خواهد شد.
داشتن اجاره نامه رسمی و معتبر با کد رهگیری و درآمد ثابت برای کارگران و کارمندان، دو شرط اصلی دریافت این تسهیلات است که بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مشمول دریافت این تسهیلات خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر